Mohammed Abdeslam: olen kindel, et vendadega manipuleeriti terrorirünnakute eel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mohamed Abdeslam.
Mohamed Abdeslam. Autor/allikas: Emmanuel Dunand/AFP/Scanpix

Pariisi terrorirünnakutes kahtlustatava ja tagaotsitava Salah Abdeslami vend Mohammed palus vennal end üles anda, et avalikkus viimaks rünnakutega seotud vastused saaks. Ta ütles, et ei osanud märgata pereliikmete radikaliseerumist ning on kindel, et ilma manipuleerimiseta ei oleks nad kohutavate tegudeni jõudnud.

Mohammed Abdeslam rääkis intervjuus Belgia rahvusringhäälingule, et tal ei olnud ei Salah ega ka kolmanda venna, Ibrahimi äärmuslikest vaadetest, vahendas Politico RTBF-is räägitut. Ibrahim Abdeslam õhkis end 13. novembri terrorirünnakute ajal Pariisis, Salah on siiani kadunud ning rahvusvaheliselt tagaotsitav.

"Näeksin enda venda parema meelega vanglas kui surnuaias," sõnas Mohammed Abdeslam, kes kutsus venda avalikkuse ette astuma, et nii pere ja Pariisi sündmustes hukkunute lähedased saaksid ammuoodatud vastused.

Mohammed rääkis, et kui Salah hakkas rohkem palvetama ning teatas, et loobub alkoholist, ei saanud seda otseselt radikaliseerumisega seostada.

"Meie silmis olid nad kõigest inimesed, kes tahtsid saada paremaks ning avaldada oma religioonile rohkem austust," ütles Mohammed.

Tema hinnangul oldi vendadega manipuleeritud ning ta on veendunud, et Salah otsustas viimasel hetkel ümber.

"Salah on väga tark. Viimasel hetkel otsustas ta tagasi minna. Ta nägi midagi, mis ei läinud kokku tema ootustega ning ta loobus. Tuletan meelde, et hetkel me ei tea, kas ta tappis kellegi või kas ta oli ka tegelikult rünnakute paigas," rääkis Mohammed Abdeslam.

Ibrahimi ja Salah vend võeti vahetult pärast rünnakuid 36-ks tunniks vahi alla. "Kohtunik mind vabastas mind, sest mul ei ole midag varjata," ütles Mohammed. Koostöö märgiks andis ta uurijatele täieliku ligipääsu oma telefonile.

Ta selgitas, et räägib avalikkuse ees pärast seda, kui paljud ajakirjanikud on temalt ta kodus, Molenbeekis kommentaare palunud. Nüüd tahtis ta näidata Abdeslamide pere teistsugust poolt võrreldes sellega, mis seni meedias esile on kerkinud.

Toimetaja: Greete Palmiste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: