Pärnumaa kaitseliitlased taastavad 111 aastat vana maja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Martin Dremljuga/ERR

Kaitseliidu Pärnumaa maleva Kikepera malevkond ehitab endale Tihemetsa kodu, mis peaks järgmise aasta aprillis valmis saama. Tegemist on 1904. aastal ehitatud hoone renoveerimisega. Tervet maja malevkond siiski ei vaja ja kavatseb seda kohalike seltsidega jagada.

Maja ehitamisega tegi malevkond algust oktoobris. Mõistagi on kaitseliitlastel vaja kohta, kus koos käia ja õppepäevi korraldada, oli õnn, et saja aasta jooksul eri otstarbel kasutatud hoone oli malev juba aastate eest endale saanud. Hoonest saab Kikerpera malevkonna kodu, kuid see on ühtlasi tegevuskeskuseks kaitseliitlastele ja eriorganisatsioonide liikmetele, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kindlasti loodame selle maja elavdamiseks kaasata ka kohalikku kogukonda, et maja ei jääks tühjalt seisma ja elu oleks igapäevaselt sees," rääkis Kaitseliidu Pärnumaa maleva, Kikerpera malevkonna pealik Kristjan Pahk.

Majasse rajatakse klassiruum, laoruumid, samuti puhkeruum koos väikese saunaga. Hoones on võimalik läbi viia erinevat väljaõppetegevust.

1904. aastal ehitatud majas asus kõigepealt kuivati, siis ehitati sellele teine korrus ja maja oli kasutusel Tihemetsa sovhoostehnikumi õppehoonena. Viimati tegutses siin Tihemetsa motoklubi.

Kaitseliidul on põhimõte, et kinnisvarast tulev raha läheb kinnisvarasse tagasi. Selle aasta alguses õnnestus meil ära müüa Pärnu linnas üks kinnistu ja pool sellest rahast pannakse sellesse majasse. Teine pool on antud juurde Kaitseliidu peastaabi poolt. Ümmargune summa on 300 000 eurot selle maja maksumus," lausus Kaitseliidu Pärnumaa maleva pealik kolonelleitnant Tõnu Miil.

Kui kõik läheb plaanide kohaselt, saab aprillis soolaleivapidu pidada.

Rohkem kui neljasaja liikmega Kikepera malevkonna vastutusala on Häädemeeste, Saarde, Surju ja Tahkuranna vald ning Kilingi-Nõmme linn. Malevkond on oma nime saanud arvatava muinasaegse Kikepera kihelkonna järgi, aga Surjus vallas on sellise nimega külagi.

Toimetaja: Greete Palmiste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: