Belgia hoiab kõrgeima ohutaseme hoiatust ka esmaspäeval ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1448218337000 | amCalendar}}
Brüssel, Molenbeek. Pärast seda, kui selgus, et Pariisi rünnakute taga olid Belgiast pärit radikaliseerunud moslemid, korraldas Belgia politsei mitmeid operatsioone kahtlustatavate tabamiseks. Viimastel päevadel on terroriohu tõttu toodud tänavale sõjaväg
Brüssel, Molenbeek. Pärast seda, kui selgus, et Pariisi rünnakute taga olid Belgiast pärit radikaliseerunud moslemid, korraldas Belgia politsei mitmeid operatsioone kahtlustatavate tabamiseks. Viimastel päevadel on terroriohu tõttu toodud tänavale sõjaväg Autor/allikas: Youssef Boudlal/RT/Scanpix

Brüsselis on ka esmaspäeval metroo, koolid, muuseumid, kinod, ostokeskused ja turud suletud, sest ohuhinnang püsib kõrgeimal, 4. tasemel. Politseil on põhjust olla valvel "otsese ja vahetu" rünnaku ohu tõttu, sõnas Belgia peaminister Charles Michel.

Ülejäänud riigis on välja kuulutatud kolmanda taseme oht, vahendas Reuters.

"Kardame Pariisiga sarnast rünnakut, ehk et mitu inimest võib korraldada samaaegse rünnaku erinevates paikades," ütles Michel.

Võimalike sihtmärkidena nähakse kaubanduskeskusi, poode ning ühistransporti. Belgia pealinnas on endiselt näha suurel hulgal sõjaväelasi ning politseinikke, nende kohalviibimist ei vähendata.

Pühapäeva õhtul sulgesid politseinikud ja sõjaväelased mõneks ajaks jupi tänavat Brüsseli raekoja platsi lähistel. Belgia meedia andmetel evakueeriti ka ühe restorani kliendid ning piirkonnas viibinud inimesi paluti püsida siseruumides ning akendest eemal.

Kuna toimunu tekitas ärevust sotsiaalmeedias, avaldas Belgia kriisikeskus Twitteris teate, kus palus inimestel rahu säilitada ning järgida korrakaitsjate korraldusi. Politsei aga pöördus avalikkuse poole palvega mitte avaldada (sotsiaal)meedias politsei tegevuse üksikasju.

Esmaspäeva jooksul hinnatakse taas kord olukorda ning tehakse võimalusel muutused, et inimeste elu saaks jätkuda tavapäraselt.

Mitmed Belgia ettevõtted on teatanud, et arvestavad inimeste puudumisega, sest tööle minek on metroo sulgemise ning ühistranspordi vältimise soovituse tõttu keerukas.

Prantsuse politsei jätkab ülekuulamisi

Kolmapäeval pidas Prantsusmaa politsei kinni ühe Pariisi rünnakute korraldamises kahtlustatava, kes arreteeriti pärast seda, kui tulevahetuses hukkus üks arvatavatest terrorirünnaku põhikorraldajatest. Võimud hoiavad kinnipeetut jätkuvalt vahi all.

Kinnipeetud Jawad Bendaoud rääkis Prantsuse televisioonile, et tal paluti enda juures kolm päeva majutada kaht inimest, kuid tal polnud enda sõnul aimugi, et tegu on terroristidega.

2006. aastal vastu võetud terrorismivastane seadus ei luba kahtlustatavaid hoida vahi all enam kui kuus päeva. Pärast seda tuleb neile esitada süüdistus või nad vabadusse lasta. Esmaspäeval on Bendaoud vahi all viibiminud viis päeva.

Toimetaja: Greete Palmiste, Rain Kooli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: