Maksumaksjad: riigiprokuratuur ei hakka kuluhüvitisi uurima ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti maksumaksjate liit sai riigiprokuratuurilt teate, milles selgitatakse, et prokuratuur ei alusta riigikogu liikmete kuluhüvitiste asjas kriminaalmenetlust.

Kirjas selgitatakse, et kaebus tuleb jätta läbi vaatamata kaebeõiguse puudumise tõttu.

Riigiprokurör Piret Pakuštys määruses, et esitatud kuludokumentide alusel teeb riigikogu liikmele väljamakseid riigikogu kantselei finantsosakond ja seega on riigikogu kantselei finantsosakonna pädevuses anda hinnang sellele, kas esitatud kuludokumendid on oma olemuselt sellised, mis kuuluvad hüvitamisele vastavalt kehtestatud korrale ning kas tegemist on reaalsete kulutustega.

"Kuivõrd kelmuse objektiivne koosseis eeldab pettusliku teo toimepanemist ja selle tagajärjel teise isiku eksimusse sattumist, siis antud juhul oleks pidanud olema eksimusse viidud riigikogu kantselei töötajad, kelle pädevuses on avalduste ja kuludokumentide läbi vaatamine ning väljamaksete tegemine. Prokuratuuril puuduvad andmed selle kohta, et riigikogu kantselei oleks riigikogu liikmete poolt esitatud avalduste menetlemise käigus sedastanud võimalikke pettusi, olgu siis hüvitiste asjaolude või lepingute või lepingute teatud sätete näilisuse osas. Samuti ei ole prokuratuuril alust arvata, et riigikogu kantselei oleks hüvitanud riigikogu liikmetele sõidukite kasutamisega seotud kulutusi ilma õigusliku aluseta," selgitatakse määruses.

EML esitas 19. oktoobril prokuratuurile avalduse kriminaalmenetluse alustamiseks.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: