Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Uurimine ei tuvastanud Weroli ja Eesti Energia katlamaja tehingus kuritegu

Politsei lõpetas Lõuna ringkonnaprokuratuuri loal AS-i Werol Tehased ja Eesti Energia AS-i vahelise katlamaja tehingu kriminaaluurimise, kuna ei tuvastanud selles kuritegu.

Kuna kuritegu ei tuvastatud, siis lõpetas politsei prokuratuuri loal kriminaalmenetluse, ütles ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Kristina Kostina ERR-i uudisteportaalile.

Septembris esitas ühe meediaväljaande ajakirjanik prokuratuurile info ja dokumente, mis kajastasid AS-i Werol Tehased ja Eesti Energia AS-i vahelist katlamaja tehingut ja viitas võimalikule pettusele Eesti Energia AS-i suhtes.

Prokuratuur käivitas dokumentides kajastatud andmete kontrollimiseks kriminaaluurimise karistusseadustiku kelmuse paragrahvi järgi.

Kriminaaluurimise eesmärk oli selgitada, millised andmed võttis Eesti Energia AS aluseks AS-ile Werol Tehased kuuluva katlamaja väärtuse määramisel hoonestusõiguse seadmise lepingu sõlmimisel ning kas katlamaja väärtuse osas võidi kellegi poolt esitada Eesti Energia AS-ile valeandmeid.

Uurimisel selgus, et 2011. aasta jaanuaris AS-i Werol Tehased ja Eesti Energia AS-i vahel lepingu sõlmimisel võeti katlamaja seadmete väärtuse määramise aluseks objektiivsed andmed, sealhulgas oli nende hinna kindlakstegemiseks määratud ekspertiis.

Uurimise käigus kogutud tõendid kinnitasid, et Eesti Energia AS-ile ei esitatud mainitud lepingu sõlmimisel valeandmeid.

Kriminaalasja uuris keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: