Rõivas: Hiina on valmis avama turu Eesti põllumajandussaadustele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti peaminister Taavi Rõivas ja Hiina peaminister Li Li Keqiang
Eesti peaminister Taavi Rõivas ja Hiina peaminister Li Li Keqiang Autor/allikas: Tauno Tõhk/Riigikantselei

Peaminister Taavi Rõivas kohtus täna Hiina visiidi käigus peaminister Li Keqiangiga, kes kinnitas, et Hiinal on soov avada turg Eesti põllumajandussaadustele.

"Me oleme Hiinas selleks, et avada uksi Eesti ettevõtjatele, sest idamaade kultuuris on riigil turu avamisel väga suur roll, ja kui peaministrid omavahel kohtuvad ning arutavad konkreetseid koostööprojekte, siis see on ettevõtete vahelistes koostööplaanides oluline samm edasi," selgitas Hiinas visiidil viibiv peaminister Rõivas ERR-i raadiouudistele.

Peaministrite vahel tuli jutuks Hiina põllumajandusturu avamine. "Me loodame tõsist läbimurret, kui kahe nädala pärast tuleb Hiina maaeluminister Urmas Kruuse koos Eesti toiduainetööstuse ettevõtjatega," sõnas Rõivas, kelle sõnul peaminister Li Keqiangi kinnitas soovi avada Hiina turg Eesti põllumajandussaadustele, mille hulka kuuluvad ka piimatooted.

"Kui me saame dokumendid korda ja just siin on vaja poliitilisi kokkuleppeid, siis avatakse ka Hiina turg Eesti põllumajandussaadustele ning ma olen täiesti kindel, et Eesti toiduainetetööstusel on võimalik oma tooteid Hiina eksportida, kuna turgu on," kinnitas Rõivas ja tõi näiteks üks piimaliiter maksab poes neli kuni viis eurot.

"Me rääksime ka erinevatest infrastruktuuriprojektidest, mis on seotud Tallinna Sadama, Omniva ja ka Eesti Energiaga," lisas peaminister Rõivas. Hiina on maailma suuruselt kolmandate põlevkivivarudega riik ning Rõivase sõnul on Eesti Energial kõige konkurentsivõimelisem tehnoloogia. Kõik eelpool mainitud ettevõtted on ka alustanud tööd, kas Hiina turul või partneritega.

Näiteks Omniva on loonud ühisettevõtte Hiina suurima kullerfirmaga ning Eesti Energia ja Jordaania ühisprojekti finantseerivad Hiina pangad.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: