Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Must: Edgar süüdistas mind ja Kadrit oma peatselt saabuvas surmas

Foto: ERR

Keskerakonna juhatuse liige Aadu Must tõdes, et Edgar Savisaare nimel võtavad erakonnas sõna pigem propagandistid kui analüütikud ning loodab, et pärast erakonna esimehe valimisi sel pühapäeval rahunevad ülekeenud emotsioonid maha. Must on erakonnas löögi alla sattunud oma tütre Kadri Simsoni avaliku toetamise pärast.

Edgar Savisaare pikaajaline sõber ja erakonnakaaslane Aadu Must nentis, et ta ei ole erakonna esimehega pärast 16. oktoobrit enam suhelnud. "Tema ümber olevad inimesed andsid mulle nahatäie veel enne seda, kui ma süvenema hakkasin, mis üldse toimub," meenutas Must "Ringvaate" saates. "Edgari nimel kõneleb kitsas rühm inimesi, kes pole mitte analüütikud, vaid propagandistid - minu hea riigikogu kaaslane Heimar Lenk, teine hea riigikogu kaaslane Peeter Ernits, samuti Siret Kotka," loetles Must teda ja ta tütart Kadri Simsonit mustavaid inimesi.

Must ütles, et nende inimestega ei saagi teema üle arutada, sest nad tuginevad oma usule.

"Rohkem ütlevad halvasti ikka need, kellel Edgar palub öelda. See näitab, et ta on natuke närvis ja läheb emotsiooniga peale. Võib-olla tal on lihtsalt närv üle visanud. Ta viimati saatis mulle sõnumi, et tema peatselt saabuvas surmas on süüdi Aadu must ja tema tütar. Rohkem me ei ole rääkinud," meenutas Must viimast dramaatilist kokkupuudet Savisaarega.

Sellest lähtuvalt lootiski Must, et Savisaar taipab koormust vähemaks võtta ja ikka edasi elada.

Must ise arvab, et oodata on Simsoni nappi võitu. "Edgar on võimas Tallinnas ja tal on toetajad Tallinnas, aga Eesti piirid on natukene laiemad. Keegi peab tegelema päris jõuliselt ja laialt ka kogu Eesti ja parlamendiga," selgitas Must oma arvamuse tagamaid.

Simsoni võidu korral Must siiski ei usu, et Savisaar koos oma lähemate võitluskaaslastega erakonnast lahkuks, nagu ennustas Heimar Lenk. "Ma ei usu, et nad lahkuvad. Edgar on selle erakonna loonud. Ta korraks ilmselt vihastab, aga ma ei usu, et ta tuleb nagu Tarass Bulba, et mina su sünnitasin, mina su tapan," pakkus Must.

Kui aga Savisaar erakonna esimehe valimised võitma peaks, siis Simson kindlasti erakonnast ei lahkuks. "Kadri kindlasti jätkab erakonnas, sest fraktsioonis on palju olulisi asju pooleli," põhjendas Must.

Keskerakonna esimehe valimised toimuvad sel pühapäeval.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: