Narva linnapea tagandati ametist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1448550936000 | amCalendar}}
Foto: Sergei Rõmar/ERR

Narva linnavolikogu tänasel erakorralisel istungil hääletas enamik saadikuid linnapea Eduard Eastile umbusalduse avaldamise poolt.

27-st kohal viibinud linnavolikogu saadikust 20 pooldas Easti tagasiastumist. Selle vastu oli viis saadikut, kaks saadikut hoidus hääletusest, vahendas rus.err.ee. Kuni uue linnapea määramiseni täidab tema kohuseid abilinnapea sotsiaalküsimustes Tatjana Patsanovskaja. Uut linnapead hakatakse valima ilmselt detsembri alguses.

Enne umbusaldushääletust kõlasid etteheited: Rüütli 8 ja Energia 2 kinnisvaraga seotud probleemid ning täitmata jäänud lubadus muuta linnavalitsuse struktuuri.

Umbusaldamise vastu hääletasid Fjodor Ovsjannikov, Natalja Umarova, Nadežda Tšerkašina, Olev Silland ja Vladimir Kasterin.

Hääletusest hoidusid Andrei Tšuhljajev ja Nadežda Sinjakova. Istungist ei võtnud osa Tamara Luigas, Tamara Gordejeva, Ants Kutti ja Vladimir Tarahtin.

Nüüdseks juba endine linnapea Eduard East ütles rus.err.ee-le, et kui oleks tahetud lahendada küsimusi, mida esitati pretensioonide vormis, siis oleks saanud kohtuda ning neid arutada, nüüd aga korraldati linnavolikogus show.

Ekslinnapea ei hakanud nimetama inimesi, kelle ambitsioonid ja solvumised põhjustasid tema umbusaldamise ning Narva linnavolikogu Keskerakonna fraktsiooni lõhenemise.

"Ei oska öelda, millega ma hakkan tegelema, selleks pole olnud aega," ütles East. "Olen Narvaga seotud ja tahaksin siia jääda ning olla kasulik. Vaatame, mis edasi saab."

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: