Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tsahkna: maailmavaatega kauplemine on vastuvõetamatu

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esimees Margus Tsahkna rääkis seoses tekkinud vaidlusega Juhan Partsi (IRL) esitamise üle Euroopa kontrollikoja Eesti esindajaks, et temale on maailmavaatega kauplemine vastuvõetamatu.

Valitsuse pressikonverentsil küttis kirgi Partsi nimetamine Eesti esindajaks kontrollikojas olukorras, kus ta ei toetanud kooseluseaduse rakendusakte. Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski (SDE) ei pidanud Partsi seisukohta euroopalikuks, mistõttu tema hinnangul tuleks leida uus kandidaat. Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna aga ei pea õigeks nende kahe teema omavahelist sidumist.

Tsahkna tegi valitsuse pressikonverentsil avalduse, millega soovis väljendada oma seisukohta poliitilise kultuuri suhtes valitsuserakondades. Teda häirisid SDE liikmete väidetavad ähvardused IRL-i saadikute suunas, mis sidusid kooseluseaduse rakendusaktide üle hääletamise Eesti esindaja kohaga Euroopa kontrollikojas.

ETV saates "Ringvaade" ütles Tsahkna, et küsimus pole tülis ühe või teise poliitiku või erakondade vahel, vaid küsimus on põhimõtteline - kuidas poliitikat aetakse või mitte. "Siin on meil väga erinevad arusaamised," sõnas ta.

"Lugu on seotud sellega, et eile Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees saatis mulle sõnumi, kus ütles, et juhul kui kooseluseadus läbi kukub, siis enam pole mõtet rääkida võimalikust Euroopa kontrollikoja Eesti esindaja kandidaadist Juhan Partsist. Samamoodi hakkasid Sotsiaaldemokraatliku Erakonna riigikogu saadikud käima meie saadikute juures ja esitama selliseid ähvardusi. Minu sõnum on lihtne, et /.../ politikat Eestis nii ei aeta, et esitatakse ähvardusi ja väljapressimiskatseid," lisas Tsahkna.

Ta rõhutas, et maailmavaatega kauplemine on temale vastuvõetamatu.

"Kui üks riigikogu liige otsustab vastavalt oma õigusele, ükspuha millise eelnõu suhtes, läbi selle, mis on tema veendumus, ja talle öeldakse, et selle tõttu ta ei sobi meid esindama Euroopas, siis minu arvates on see väga ebaeuroopalik praktika. Ja kui vaatame, et see teema on näiteks kooseluseadus, siis ütleksin otse välja, et see on maailmavaate ja meelsuse alusel diskrimineerimine," rääkis Tsahkna.

Ossinovski ütles valitsuse pressikonverentsil, et nende vastumeelsus Juhan Partsi kandidatuurile ei tulene vaid kooseluseaduse vastu hääletamisest, vaid SDE on olnud skeptiline ka tema eelneva tegevuse osas, mis puudutab Estonian Airile keelatud riigiabi andmist ja Auvere elektrijaama investeeringuid, mis kujunesid läbikukkumiseks.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: