X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Sester teeb valitsusele ettepaneku nimetada Euroopa Kontrollikoja liikmeks Juhan Parts

Rahandusminister Sven Sester teeb vaatamata sotsiaaldemokraatide vastuseisule valitsusele ettepaneku esitada Euroopa Kontrollikoja liikmeks Juhan Parts.

"Vastavalt Euroopa Liidu toimimise lepingule valitakse kontrollikoja liikmeks isikud, kes oma riigis kuuluvad või on kuulunud kontrolliasutustesse või kes on eriti pädevad selle ametikoha jaoks. Nende sõltumatus peab olema väljaspool kahtlust. Leian, et Juhan Parts täidab nimetatud tingimused. Endise riigikontrolörina tunneb ta avalikku sektori auditeerimist ning on palju panustanud sellesse, kuidas see täna Eestis toimib," ütles Sester.

Vastavalt vabariigi valitsuse seadusele esitab Euroopa Kontrollikoja liikme kandidaadi valitsus rahandusministri ettepanekul, tutvudes eelnevalt riigikontrolöri arvamusega. Pärast valitsuse heakskiitu esitatakse Euroopa kontrollikoja Eesti-poolse esindaja kandidatuur Euroopa Liidu nõukogule. Kontrollikoja liikme kinnitab nõukogu pärast konsulteerimist Euroopa Parlamendiga.

Euroopa Kontrollikoda on üks viiest Euroopa Liidu institutsioonist Euroopa komisjoni, ELi nõukogu, Euroopa parlamendi ja Euroopa kohtu kõrval. Kontrollikoja ülesanne on auditeerida ELi institutsioonide arvepidamist ja tagada seeläbi liidu finantsjuhtimise usaldusväärsus.

1977. aastal loodud kontrollikoda toimib kolleegiumina, kus on 28 liiget – üks liige igast liikmesriigist. Liikmed nimetab nõukogu pärast nõupidamist Euroopa Parlamendiga. Liikmete ametiaeg kestab kuus aastat ja neid saab ametisse tagasi nimetada. Liikmed valivad endi seast kolmeks aastaks presidendi, keda saab tagasi valida. Senise Eesti esindaja Kersti Kaljulaidi volitused Euroopa Kontrollikojas kestavad 2016. aasta maikuuni.

Sotside fraktsioon riigikogus otsustas eile, et erakond ei toeta Juhan Partsi esitamist Euroopa Kontrollikoja liikme kandidaadiks.

IRL-i liikmete sõnul hakkasid aga sotsid ähvardama, et kui kooseluseadus riigikogus piisavalt toetust ei kogu, võib Parts Euroopa Kontrollikoja kandidaadiks saamisest ilma jääda.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: