Putin kehtestas Türgile sanktsioonid

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Venemaa president Vladimir Putin pidamas konverentsi kõnet riikliku julgeoleku keskusega Autor/allikas: Aleksei Nikolski/TASS/Scanpix

Venemaa president Vladimir Putin allkirjastas laupäeval määruse, millega kehtestatakse Türgile piirangud.

Vastavalt määrusele kehtestatakse Venemaa territooriumil ajutiselt keeld või piirangud välismajandusoperatsioonidele, mis näevad ette mitmesuguste Türgi kaupade importi. Selliste kaupade nimekirja peab koostama Venemaa valitsus, vahendas Interfax.

Erand tehakse kaupadele, mis tuuakse Venemaale isiklikuks kasutamiseks mahus, mida lubab Euraasia majandusliit.

Samuti kehtestatakse keeld või piirangud organisatsioonidele, mis on Türgi Vabariigi jurisdiktsiooni all, kui nad osutavad Venemaal teatud töid või teenuseid.

Alates 1. jaanuarist ei tohi Vene tööandjad võtta tööle Türgi kodanikke. Vastavalt Putini korraldusele ei tohi turismifirmad enam Türgi-reise müüa

Venemaa ja Türgi suhted teravnesid järsult 24. novembril, kui Türgi hävitajad tulistasid alla lahingulennul olnud Vene ründelennuki Su-24. Türgi võimude kinnitusel rikkus Vene lennuk Türgi õhupiiri ning pärast korduvaid hoiatusi avati lennuki pihta tuli. Su-24 kukkus Süüria territooriumile.

Vene pool väidab, et Türgi armee ei hoiatanud Vene lennukit ning ei püüdnud sellega ühendust saada. Vladimir Putin teatas, juhtunu oli kui "löök selga", sest Vene sõjalennuk Türgi õhuruumi ei tunginud.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: