AK analüüsis, miks eelnes Keskerakonna kongressile erakordselt jõuline kampaania ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Hanna Samoson/ERR

Keskerakonna esimehe valimisele eelnes erakordselt jõuline valimiskampaania - "Aktuaalne kaamera" uuris, millised võtted kampaania käigus kasutusele võeti ja miks laienes kampaania meediasse, kuigi erakonna esimehe said valida vaid Keskerakonna kongressi delegaadid.

Savisaare üheks kampaaniavõtteks oli püsida pidevalt pildil, ütles suhtekorraldaja Janek Mäggi. Meedias sage esinemine tekitab vastakaid tundeid ja telerit ei vaata vaid tulihingelised toetajad. Tõenäoliselt lähtus Savisaar mõttest, et kampaaniat tehes vastuhääli ei loeta.

"Igapäevane pildisolek, Igapäevane televiisorist, ajalehest, portaalist vastuvaatamine. See võimaldab poolel teha valiku. Ühest küljest iga uudis võib genereerida sulle vastaseid, aga ka väga palju toetajaid," märkis Mäggi.

Mustad jõud?

Tallinna Televisiooni nõukogu esimees Allan Alaküla lükkas ümber kuulduse, nagu oleks Kadri Simsoni ja tema pooldajate pääs Tallinna TV ekraanile keelatud.

Samuti ei usu Alaküla, et Edgar Savisaart poleks kutsutud rahvusringhäälingu saadetesse. Samas on Alaküla hinnangul tekkinud Keskerakonna juhi valimiskampaania ajal omapärane tasakaal üleriigilise meedia ja Tallinna linnameedia vahel.

Kadri Simsoni toetajaskonda nimetas Alaküla koguni mustadeks jõududeks. "Mustade jõudude taha rivistus suurem osa meediast, kes tavaliselt on olnud, kas Keskerakonna vastane või igal juhul ebasõbralik."

"Üsna ootuspärane oli see, et Edgar Savisaare taha rivistus see meedia, kes tavapäraselt on olnud kas Keskerakonna sõbralik või igal juhul mitte vaenulik. Mõjult on nad teineteist tasakaalustanud. Oma tavapäratul moel," märkis Alaküla.

Kaju: Savisaarel oli kõik kaalul

Poliitikavaatleja Andreas Kaju ütleb, et kuigi võtted Savisaare kampaanias ei pruugi esmapilgul näida loogilised, iseloomustab kogu kampaaniat vankumatu soov võita.

"See on võimuloogika, nagu Rein Taagepera on öelnud. Võimu ei anta, võim võetakse ja Savisaar ei lase seda võimu võtta mitte mingil juhul. See on kõik, mis tal on," analüüsis poliitika.guru toimetaja Kaju.

Kaju sõnul ei ole Savisaar enda jaoks kunagi mõelnud alternatiivset poliitilise karjääri lõppu.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: