Adven Eesti ehitas HKScani Ekseko farmile miljon eurot maksnud biokatlamaja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Adven Eesti

HKScani kontserni kuuluv AS Rakvere Farmid Ekseko seafarm sai biokütusel töötava katlajaama, mille rajas ligi miljoni euro eest Adven Eesti.

Biomassil toimiv 2,5-megavatise võimsusega katlamaja kasutab kütusena hakkepuitu, puukoort, saepuru ja tükkturvast ning reserv- ja tipukoormuste katteks mõeldud gaasikatel asendati uue 1,6-megavatisekatlaga.

Projekti finantseeris energiaettevõte Adven Eesti, mis müüb HKScanile soojust 12-aastase lepingu alusel. Adven Eesti vastutab ka seadmete igapäevase opereerimise, hoolduse ja remondi eest.

Uus biokütuse katel on võimeline tootma hoonete kütteks ja tarbevee soojendamiseks vajalikust energiast 85 protsenti, ülejäänu kaetakse gaasikateldega.

"Säilitasime võimaluse toota kogu vajaminev energia gaasist, et energiatootmine ei lakkaks ka siis, kui biokütuse toomine territooriumile ei ole näiteks seakatku tõttu lubatud," ütles Adven Eesti juhatuse esimees Urmo Heinam.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: