Saarts: Simsoni võit rõõmustanuks Reformierakonna vastaseid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kadri Simsoni esimene katse Edgar Savisaarelt võimu võtta lõppes tema kaotusega.
Kadri Simsoni esimene katse Edgar Savisaarelt võimu võtta lõppes tema kaotusega. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Politoloog Tõnis Saartsi hinnangul ei hakata erakonnas kohe pärast kongressi vastasleeri toetajatega arveid klaarima, sest see tähendaks parteile katastroofi.

"Ma arvan, et Savisaare pool saab aru, et see võit, mis tuli, oli niivõrd napp. Erakond on tegelikult lõhki. Et hakata seda lõhet veel nüüd süvendama ja Kadri Simsonit ja tema toetajaid aktiivselt tõrjuma, ei ole ilmselt väga tark tegu. See tähendaks seda, et tekib niisugune lõhe, mis kindlasti praegusel momendil teda ka väga tugevalt nõrgestaks," ütles Saarts "Vikerhommikus".

See, kui väärikas Kadri Simsoni tulevik Keskerakonnas on sõltub Saartsi sõnul Savisaarest.

"Ma usun, et kui see võitlus jätkub ja Simsonit ja tema toetajaid hakatakse kuidagi tõrjuma ja mõnitama, siis on ainuke tee uks kinni panna ja mõelda, mis edasi saab," sõnas Saarts.

"Kas Savisaare tiib on see, kes sellest väga palju võidab? Inimesed, kes olid Simsoni tiivaga seotud, seal oli päris mitmeid tugevaid poliitikuid. Kõiki neid ära tõugata, ma ei tea, kas see on strateegiliselt õige. See lõppeks erakonnale üsna suure katastroofiga," arutles Saarts.

Samas arvas ta, et pinged Keskerakonnas jätkuvad vähemalt aasta või kauem. "Siis võime näha teatud suuremaid sündmusi, mis viivad lähenemiseni."

Simsoni võidu korral oleks Saartsi sõnul saanud rõõmustada Reformierakonna vastased. "Ennekõike oleks rõõmustanud Reformierakonna vastased, sest peale Simsoni võitu ilmselt Reformierakonna dominant oleks olnud ohus. Need arengud praegu pigem tsementeerivad praegust status quo'd, kui loovad mingisuguseid uusi võimalusi," hindas politoloog.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: