Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Siret Kotka: kapo on saatnud Keskerakonda oma agendid

Siret Kotka.
Siret Kotka. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kaitsepolitsei (kapo) on liiale läinud Keskerakonnaga seotud tegevuses, kuna kapo on saatnud Keskerakonda oma agendid Võrumaa ettevõtja Jüri Luige ja Ivor Onksioni näol, kes põhimõtteliselt surus Hannes Rummi erakirjad Priit Toobali ja Lauri Laasi kätte, leidis Keskerakonna värske aseesimees Siret Kotka.

Keskerakonnaga on viimasel ajal seotud olnud mitmeid skandaale ning eilsel kongressil viitas sellele probleemile ka erakonna esimeheks kandideerinud Kadri Simson, kes küll ütles, et igale probleemile on põhjendus, kuid partei hakkab uppuma detailidesse ning skandaale on tekkinud liiga palju.

Keskerakonna aseesimeheks saanud Siret Kotka hinnangul on võimud aga liialt süüdistusi esitanud Keskerakonnale. "Ma küsiksin vastu, kas seda ei ole liiga palju, kui kaitsepolitsei saadab oma agendi meile ja pärast seda korraldab Keskerakonna büroos läbiotsimise 500 euro valguses, kuhu on kaasatud 20 meest," küsis Kotka Vikerraadio saates "Uudis+".

Kapo agendi all pidas Kotkas silmas Võrumaa ettevõtjat Jüri Luike, kes andis Keskerakonnale annetuse sildi all 500 eurot. "Väidetavalt sai ta isegi 600 eurot ja 100 eurot võttis ta niisama endale," märkis Kotka.

Samuti tõi ta näiteks Lauri Laasi ja Priit Toobaliga seotud kaasuse, milles mõlemad poliitikud riigikohtus süüdi mõisteti. "Onksion saadeti meile lehvitama oma kirjadega ja põhimõtteliselt Onksion surus need kirjad nii Toobalile kui Laasile pihku ning pärast seda mõistab riigikohus Toobali süüdi," rääkis Kotka.

Tema sõnul tuleks laiemat pilti vaadata, sest sealt on näha, et kõik Keskerakonna liikmete vastu esitatud süüdistused ei ole nii selgepiirilised. Samas ei öelnud värske Keskerakonna aseesimees otse välja, et kaitsepolitsei on erakonnaliikmeid süüdi lavastanud. "Noh eks neil ole oma mängulisus ka," tõdes Kotka.

Keskerakond võttis endale õiguse, mis teistel juba on

Jätkav erakonna esimees Edgar Savisaar ütles oma eilses poliitilises pöördumises, et Keskerakond seob ennast lahti Eesti õigusruumist. Kotka sõnul on sama joont järginud ka teised parteid.

"Tegelikult, kui Edgar Savisaar seda ütles, siis ta mõtles väga selgelt seda, et Keskerakonna juhatusele jäetakse õigus otsustada, milliseid inimesi arvatakse erakonnast välja ja milliseid mitte, kui nad on süüdi mõistetud," toonitas Kotka.

"See õigus on teistes parteides olemas, kuid senimaani on meie erakond seda väga karmilt võtnud ehk kui sa oled süüdi mõistetud, siis sa oled automaatselt erakonnast väljas," selgitas uus aseesimees. Kotka väitel ei tehtud seda otsust Priit Toobalit silmas pidades, vaid erakonna tuleviku nimel.

"Kas täna on seal Priit Toobal või Lauri Laasi? Ma loodan, et seal Edgar Savisaart ei ole, kuna Savisaarele on esitatud ainult kahtlustus ja süüdistuseni pole nende kuude jooksul veel jõutud," sõnas Kotka.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: