Soome politseinike esindaja: kardan, et varsti tuleb saata tänavatele sõdurid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Soome politseinikke esindavate organisatsioonide liidu (SPJL) esimees Yrjö Suhonen kirjutas oma blogis, et põgenikekeskuste paigutamine hõreda asustusega omavalitsustesse on problemaatiline.

Samuti juhib ta oma sissekandes tähelepanu sellele, et varjupaigataotlejatega seotud kuriteokahtluste arv on märkimisväärselt kasvanud, vahendas uusisuomi.fi.

"Vastuvõtukeskusi on loodud üle kogu Soome, ka hõreda asustusega piirkondadesse. Seni on seal tulnud oodata selle ühe ja ainsa politseipatrulli saabumist halvimal juhul mitu tundi. Lisapatrull on aga üldjuhul vaid teostumatu unistus," kirjutas Suhonen.

"Sellest tuleks lähtuda ka vastuvõtukeskuste loomisel. Kui me oleme teadlikud nendega seotud probleemidest, siis peaksid need asuma kohtades, kuhu saab ka kiirelt abijõude saata. See on nii sisserändajate kui ka ametnike huvides," jätkas ta.

Koonderakonda kuuluv siseminister Petteri Orpo rääkis eelmisel nädalal, et osa keskustest tulebki julgeolekukaalutlustel ja politsei seisukohalt vale asukoha tõttu sulgeda. See, millised keskused kaotatakse, pole veel lõplikult selge. Samuti on menetluses seaduseelnõu, mis täpsustab valvurite õigusi vastuvõtukeskuste sees.

Suhoneni sõnul tehti politseinike töötingimusi kahjustavaid otsuseid juba enne varjupaigataotlejate arvu tõusu. Samuti rõhutas ta, et politseinikke ei saa kiirkorras juurde palgata, sest koolituseks kulub üldjuhul kolm aastat.

"Ma kardan väga, et peagi tuleb Soome tänavatele saata sõdurid nagu Prantsusmaal. Ametioskuste seisukohalt oleks isegi see samm parem, kui ülesannete jagamine tsiviilisikutele abipolitseinike süsteemi kaudu," arvas politseinike esindaja.

"Jälle ärkab Soome liiga hilja. Valitsusel ja parlamendil pole alust väita, et neid ei hoiatatud," nentis Suhonen lõpetuseks.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: