Valitsus pikendab politseimissiooni Sloveenias ({{commentsTotal}})

{{1449133914000 | amCalendar}}
ESTPOL-1 startimas missioonile Sloveenias 4. novembril Tallinnas.
ESTPOL-1 startimas missioonile Sloveenias 4. novembril Tallinnas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Valitsus otsustas täna pikendada Eesti politseimissiooni Sloveenias, et toetada sealset rändekriisi ohjamist. Aasta lõpuni jääb missioonile vähendatud koosseisus 15 politseinikku.

Valitsus kuulas ära siseminister Hanno Pevkuri ülevaate rändekriisi olukorrast Sloveenias ning otsustas eraldada valitsuse reservist 67 248 eurot 15-liikmelise politseimissiooni jätkamiseks kohapeal, mis kestab selle aasta lõpuni.

Seni aitasid Sloveenias massirahutusi ennetada ja põgenikke ühest piirkonnast teise viia 25 politsei- ja piirivalveameti töötajat, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Nüüd need 15 inimest, keda me saadame, lähevad teise profiiliga. Nende ülesandeks on inimeste taustakontrolli tegemine, mis loomulikult on meie inimestele ka väga hea kogemus. Praeguse plaani järgi on nad seal aasta lõpuni ja eks siis saab juba edasi vaadata, kas on veel vajalik pikendada või milliseid otsuseid me siis teeme," rääkis peaminister Taavi Rõivas.

Kabinetinõupidamisel nentis siseminister Pevkur, et Eesti politseinike töö on kohapeal väga kõrgelt hinnatud ning Sloveenia politsei peadirektor on pöördunud politsei- ja piirevalveameti poole palvega Eesti missiooni jätkata.

Siseminister märkis, et kui inimeste sissevool Sloveeniasse langeb alla 3000 inimese päevas, ei vajata kohapeal enam meie politseijõudu ning Eesti politseinikud saavad sealt siis varem lahkuda. Samas, kui praegune olukord ei muutu, otsustab valitsus missiooni pikendamist tulevikus ühe kuu kaupa.

25-liikmeline ESTPOL-1 missiooniüksus, mis alustas tööd 4. novembril, pidi algselt naasma Eestisse homme. Nüüd jätkatakse vähendatud koosseisus siiski vähemalt aasta lõpuni.

Eesti politseinikud aitavad Sloveeniat avaliku korra tagamisel Sloveenia-Horvaatia piiri äärsetes regioonides, kuhu saabub iga päev tuhandeid põgenikke.

Toimetaja: Merilin Pärli, Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: