Narva linnapeaks valiti Tarmo Tammiste ({{commentsTotal}})

{{1449156846000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Narva volikogu saadikud valisid linnapeaks 53-aastase keskerakondlase Tarmo Tammiste, kes on varem linna juhtinud 11 aastat ning oli tänaseni linnavolikogu esimees.

Saadikuterühma Ühtne Narva kandidaat oli Tammiste, teisi kandidaate, keda oli arutatud keskerakondlaste ja osa opositsionääride vahel, kes toetasid umbusalduse avaldamist endisele linnapaele Eduard Eastile, volikogu saalis ei olnud. Tammiste poolt hääletas 17 ja vastu 12 volikogu saadikut, üks saadik jättis hääletamata ja üks valimissedel tunnistati kehtetuks. Saalis oli 31 saadikut.

Vastvalitud linnapea sõnul kavatseb ta lõpuni viia suuremad pooleliolevad asjad, näiteks aastaid vindunud Narva koolivõrgu reformi.

"Otsused on vaja vastu võtta, sest keegi lõpmatuseni ei oota ja rahastamisvõimalusi ei paku. Oleks väga kurb, kui jääme ilma võimalusest saada Narva kaks uut gümnaasiumit," rääkis Tammiste "Aktuaalsele kaamerale".

Tammiste valimisega linnapeaks kadus lootus moodustada Narva volikogus Keskerakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna koalitsioon. Võimuläbirääkimised lõpetati, kuna sotsiaaldemokraadid soovisid linnapea kohal näha uut inimest.

"Kõik me teame neid korruptsiooniskandaale ja muid huvitavaid asju, ütleme niimoodi. Aselinnapea on kriminaalkorras süüdi mõistetud. Tuleb tuua uusi inimesi, kellel ei ole n-ö kahtlaseid etteheiteid minevikust," kommenteeris Narva volikogu SDE fraktsiooni esimees Ants Kutti.

Tarmo Tammiste arvates tulnuks võimu jagamine sotsiaaldemokraatidega linnale kasuks. "No see ei ole kellelegi saladus, et pikki aastaid ei ole Narva keskerakondlastel vaja olnud kellegagi läbi rääkida," ütles ta.

Novembri keskel toimus Narva linnavolikogu keskerakondlaste fraktsiooni Kesk lõhenemine ning loodi uus fraktsioon Ühtne Narva. Seejärel avaldati linnapea Eduard Eastile umbusaldust, mida toetasid osa opositsiooni saadikuid sotsiaaldemokraatide ridadest, kaks fraktsiooni Kindlus saadikut ja üks reformierakondlane. Ent läbirääkimisi tulevase linnapea kandidatuuri üle osa opositsionääride ja keskerakondlaste vahel enne volikogu istungit ei saatnud edu ning kokku leppida ei õnnestunud.

Fraktsioon Ühtne Narva esitas volikogu esimehe Tarmo Tammiste kandidatuuri. Reformierakondlane Vadim Orlov, kes oli toetanud Easti umbusaldamist, otsustas toetada Tammiste kandidatuuri. Teised opositsiooni esindajad - kolm sotsiaaldemokraati ja kaks fraktsiooni Kindlus saadikut olid Tammiste vastu. Nad olid algul valmis toetama endise aselinnapea Maksim Volkovi kandidatuuri, hiljem aga ilmus linnavalitsuses välissuhete nõunikuna töötava Vjatšeslav Kononovi kandidatuur.

Peale selle arutati läbirääkimistel Narva linnavalitsuse arenduse ja ökonoomika ameti juhi Georgi Ignatovi ja linnavolikogu kantselei juhataja Igor Širai kandidatuuri.

Toimetaja: Heikki Aasaru, Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: