Pärnus toimuval Kaitseliidu suurõppusel osaleb ligi 1300 sõdurit ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Kaitseliit

Tänasest kolm päeva kestev Kaitseliidu suurõppus Orkaan toob Pärnusse ligi 1300 kaitseliitlast, kaitseväelast ja Läti vabatahtlikku.

4.-6. detsembrini toimuv kümnes Kaitseliidu suurõppus Orkaan toob tänavu Pärnu linna ja maakonda ligi 1300 võitlejat põhiliselt Saaremaa, Pärnumaa ja Lääne malevast, keda toetavad väiksemate üksustega ka teised Kaitseliidu malevad.

Lisaks on õppusele kaasatud ka Scoutspataljoni ja Läti vabatahtliku riigikaitseorganisatsiooni Zemessardze kompaniid ning Eesti õhuväe lennuvahendid.

"„Kui varasemalt oleme me Orkaane korraldanud valdavalt mitte hoonestatud aladel, siis tänavu otsustasime õppuse linna tuua,"“ ütles Pärnumaa maleva pealik kolonelleitnant Tõnu Miil.

"„Võttes arvesse tänasel päeval maailmas toimuvat, on väga oluline, et kaitseliitlased oskaksid tegutseda ka linnatingimustes ning inimesed harjuksid sellega ka ära,"“ lisas Miil.

Kolme päeva jooksul harjutavad kaitseliitlased Pärnus põhiliselt tegutsemist hoonestatud alal, mis hõlmab endas kontrollpunktide rajamist, patrullimist linnatänavatel ning ka mõningaid linnalahingu elemente.

Maleva pealiku sõnul õppus pärnakatele erilisi ebamugavusi põhjustada ei tohiks, sest tegtusetakse põhiliselt kaubasadama ümbruses Vana-Pärnus, vanade kasarmute juures Tammsaare puiesteel ning Pärnu lennuväljal. Õppekohtadel kasutatakse päevasel ajal ka imitatsioonivahendeid.

Lisaks võib Eesti ja Läti vabatahtlike sõjamehi harjutamas näha ka Häädemeeste ja Kabli lähistel, Eeametsas ning Vaskrääma kandis. Liiklus otseselt väljaõppega seotud alade vahetus läheduses piiratud ei ole, välja arvatud juhtudel, kui toimuvad suuremad üksuste liikumised.

Ka jääb transpordivahenditele avatuks teatri esine väljak, kus pühapäeval kell 14 toimub õppuse Orkaan lõpurivistus ning pakutakse nii riigikaitsjatele kui linnakodanikele sõdurisuppi.

„"Kindlasti pakub Orkaan harukordset võimalust heita pilk Kaitseliidu väljaõppele, mistõttu on kõik huvilised igati oodatud sellest osa saama,"“ lausus kolonelleitnant Miil. Samas pani ta inimestele südamele, et nad seda tehes jälgiksid julgestajate juhiseid ning püsiksid väljaspool lintidega tähistatud õppuse ala. "„Samuti on kõik linnakodanikud kutsutud ka õppuse lõpurivistusele,"“ lisas maleva pealik.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: