Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mõõtmistulemused: EMT edestab jätkuvalt konkurente andmesidekiiruselt

{{1449220601000 | amCalendar}}

Mobiilisideoperaator EMT (Telekom) edestab konkurente nii allalaadimiskiiruselt, üleslaadimiskiiruselt kui ka 4G võrgu katvuse osas, selgus tehnilise järelevalve ameti novembris tehtud mõõtmistest.

Mõõtmistulemused näitavad, et suurima keskmise allalaadimiskiiruse fikseeritud mõõtekohtades 52,0 Mbit/s saavutas EMT, Elisa keskmine kiirus oli 28,3 Mbit/s ja Tele2-l 31,4 Mbit/s.

Üleslaadimise keskmised kiirused fikseeritud mõõtekohtades olid vastavalt: EMT 25,4 Mbit/s, Elisa 15,7 Mbit/s, Tele2 14,4 Mbit/s.

Sõidu ajal mõõdetud kiirused olid võrreldes seisu pealt mõõdetutega ootuspäraselt ca 25% aeglasemad, kuid siiski head.

Võrreldes selle aasta algusega on kõige enam arenenud Tele2 4G LTE võrgu leviala ning kiirus, jõudes tulemustelt Elisaga sarnasele tasemele.

EMT ja Elisa tulemused kiiruse osas on samaväärsed võrreldes aasta algusega. Kogu mõõteteekonna jooksul oli 500 punktist 4G LTE teenus EMT-l kättesaadav 97% punktides, mis näitab ameti hinnangul võrgu väga head katteala.

Elisa vastav näitaja on 86% ning Tele2 84%, mida võib samuti pidada heaks tulemuseks.

Mõõtmised sooritati lisaks 126 fikseeritud mõõtepunktile ka sõidu pealt umbes 5 km intervalliga ning saadi ca 500 täiendavat mõõtetulemust.

TJA teatas (16.12.2015), et korrigeeritud on osaliselt Tele2 andmeid, mis osutusid mõõteseadme tarkvara rikke tõttu ebatäpseks.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: