X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Järgmisel sügisel avatakse Tallinnas Ülemiste Citys uus erakool

Lähiaastail on Tallinnas oodata uute era- ning kogukonna-koolide asutamist. Näiteks järgmisel sügisel avab pealinnas Ülemiste Citys uksed Emili kool.

Esimesel aastal hakkab uues erakoolis õppima kaks klassitäit õpilasi, vahendas "Aktuaalne kaamera"

Emili erakool alustab õppetööd esialgu rendipinnal, mis asub Mainori ettevõtluskõrgkooli majas. Erakooli asutajad loodavad, et paari aasta pärast on koolil juba päris oma koolihoone.

Kooli asutajaid Signe Suurvälja ja Carol Tarret ei heiduta vaidlused selle üle, et riik tahab lõpetada erakoolide tegevuse toetamise praegusel kujul.

"Juba tegevad erakoolid on oma äriplaanid juba üles ehitanud, et nad saavad selle toetuse juba, ja nii suur osa see õppemaks. Kui alustada nullist, siis ju saabki arvestada selle toetusega, selle olemasoleva toetusega, mida pakutakse. Tuleb hakkama saada ja sellepärast kool tegemata ei jää," rääkis Signe Suurväli.

Juhul, kui linn maksab ka edaspidi tegevustoetust, siis on nende koolis koha tasu madalam, ütles Signe Suurväli. Emili kool on erakool, kus on õppemaks. Kool kasvab välja lasteaiast. Võrreldes teiste koolidega on asutatavas koolis erinevuseks see, et kodus tuleb nii vanematel kui lastel palju lugeda. Koolipäevad on veidi pikemad, kuid koduseid ülesandeid pole.

"Kodus jääbki raamatute lugemine. Hetkel oleme plaaninud, et ühe kuu jooksul võiks ikka kolm-neli raamatut läbi saada. Ja seal ongi vaja lapsevanemate abi, et nad loeksid oma lastele ette," ütles Carol Tarre.

Tulevased õpetajad on samuti olemas ning löövad kaasa kooli käivitamisel.

"Nemad töötavad siis praegu teistes koolides, kuid juba selle teadmisega, et järgmisel sügisel asuvad nad tööle meie uues koolis," rääkis Signe Suurväli.

2017. aastal peaks Tallinnas uksed avama veel üks uus kool, mille asutamise ettevalmistused käivad. Põhja-Tallinnas on noorte perede arv kasvamas ning neile ongi mõeldud avada Kalamaja kogukonnakool, kus praeguste plaanide järgi hakkavad koos õppima nii eesti kui vene keelt kõnelevad lapsed.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: