Pärnus mängiti Kaitseliidu õppusel läbi linnalahing ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnus toimunud Kaitseliidu õppus Orkaan sattus ilma poolest nimele vastavatesse tingimustesse, mis õppuse läbiviimist siiski ei seganud. Poolteise päeva jooksul mängiti kõik õppusel kavandatud olukorrad läbi. Üks neist oli tõeline linnalahing.

Et käimas on tõeline lahing, oli kuulda juba kaugele ja ega päris lähedale kedagi uudistama lubatudki. Selle ja paljude varasemate õppuste vahe ongi selles, et tavaliselt on Kaitseliit harjutanud kusagil metsas või soos, nüüdne õppus on aga linnas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Linnalahingu õppused sellepärast, mis maailmas toimub. Kahjuks on täna toodud lahingud ja konfliktid ikka asulatesse sisse ja hoonestatud aladele. Harjutasime objektide vabastamist. Sadam, lennuväli,ja kõik need, mis on meile väga olulised objektid. Vastaspool, nagu me täna teame, saavad olla, meie nimetame neid terroristideks või mõne ebasõbraliku grupeeringu või riigi tegelasteks, aga riigiga me siduda ei saa," rääkis Kaitseliidu Pärnumaa maleva pealik kolonelleitnant Tõnu Miil.

Kui maailmas toimuv on muutnud seda, kus ja kuidas me õppusi läbi viime, siis muutunud on seegi, et suuri õppusi tehakse sagedamini. Ja raha kulub samuti rohkem. Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili ütles, et see, kuidas ja kuhu raha kulutada, on valikute küsimus.

"Ärme mõõda üldse seda rahas. Mõõdame seda vabaduses. Kui palju vabadus maksab, kui palju iseseisev riik maksab. Tuleb oma sõjaväge hoida ja toita. Kui me seda ei tee, toidame teisi. Mulle meeldib see õppus. Me näeme säravaid silmi, väga suurt motivatsiooni," rääkis brigaadikindral.

Kui õppus pühapäeval pärast keskpäeva Pärnu Keskväljakul lõppes, olid rivis kõik 1300 osalenut Kaitseliidu Pärnumaa, Läänema ja Saaremaa malevast, Läti Zemessardzest, Jõgeva ja Rapla malevast, samuti Kaitseliidu küberüksusest.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: