Pärnus lõppes Kaitseliidu suurõppus Orkaan ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Õppus. Pilt on illustreeriv.
Õppus. Pilt on illustreeriv. Autor/allikas: Kaitseliit

Täna pärastlõunal lõppes Pärnus Kaitseliidu Lääne-Eesti malevate kümnes suurõppus, mis sedakorda keskendus lahingutele linnaruumis.

"Võttes arvesse tänasel päeval maailmas toimuvat, on väga oluline, et kaitseliitlased oskaksid tegutseda ka linnatingimustes ning inimesed harjuksid sellega ka ära," selgitas Pärnumaa maleva pealik kolonelleitnant Tõnu Miil, miks pea tuhat kolmsada kaitseliitlast, kaitseväelast ja Läti vabatahtlikku harjutasid kontrollpunktide rajamist, patrullimist linnatänavatel ning teisi linnalahingu elemente.

Kaitseliidu ülem, brigaadikindral Meelis Kiili, tänas Orkaani pidulikul lõpurivistusel õppusel osalenuid ning sõnas, et selle õppusega näidati taas, et Eesti rahval on tahe oma riiki kaitsta.

4.-6. detsembrini toimunud suurõppusl Orkaan tõi Pärnu linna ja maakonda natuke alla tuhande kolmesaja võitleja põhiliselt Saaremaa, Pärnumaa ja Lääne malevast, keda toetasid väiksemate üksustega ka teised Kaitseliidu malevad. Lisaks olid õppusele kaasatud Scoutspataljoni ja Läti vabatahtliku riigikaitseorganisatsiooni Zemessardze üksused ning Eesti õhuväe lennuvahendid.

Toimetaja: Rain Kooli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: