Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kohus jättis Argo Aderilt ligi 50 000 eurot kindlustusele välja mõistmata

{{1449568468000 | amCalendar}}
Argo Ader
Argo Ader Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Harju maakohus ei rahuldanud kindlustusfirma Seesam ligi 50 000 euro suurust hagi kulturisti ja personaaltreeneri Argo Aderi vastu.

Kohus ei rahuldanud Seesam Insurance AS-i hagi Aderi vastu 49 134,70 euro tasutud kindlustushüvitise nõudes, samuti viivise 15 715,46 euro nõudes, kirjutab Postimees.

Menetluskulud jäid Seesam Insurance AS-i kanda, samuti peab kindlustusfirma maksma kinni Argo Aderi õigusabikulud 8301,85 eurot ning viivise sellelt summalt kuni kuni menetluskulude täieliku tasumiseni.

Tegu oli kohtus kriminaalvaidluse läbinud väidetava kindlustuspettuse looga, milles kohus mõistis Aderi õigks.

Kriminaalsüüdistuse kohaselt esitasid Argo Ader ja Johannes Pajula 2008. aasta sügisel kindlustusseltsile Seesam avalduse, mille kohaselt sõitis Pajula sama aasta 8. oktoobril Keilas Fiat Ducato kaubikuga ristmikult vasakpööret sooritades ette Aderi juhitud Dodge Viperi sportautole.

Kindlustusselts luges sõiduki taastamisele mittekuuluvaks ning maksis Aderi pangakontole enam kui miljoni kroonini küündinud hüvitise, hiljem tekkis aga seltsil kahtlus, et avariid ei toimunudki, vaid mehed lavastasid selle.

Aderit esindanud vandeadvokaadid Aivar ja Marko Pilv leidsid, et maakohtu tänane otsus on põhjalikult ja igakülgselt motiveeritud ning kooskõlas kehtiva õigusega.

Pilve arvates hindas kohus faktilisi asjaolusid ja tõendeid kogumis õigesti ning jõudis põhjendatult järeldusele, et Ader ei ole teadlikult liiklusõnnetust lavastanud ega kindlustusele ebaõigeid andmeid esitanud.

“Käesolev kaasus on ilmekas näide sellest, millistesse vaidlustesse võib liiklusõnnetuse tagajärjel sattuda olukorras, kus sündmuse asjaolusid algselt kindlustusandja poolt piisavalt täpselt sündmuskohal ei fikseerita ning neid ka mõistliku aja jooksul ei täpsustata. Arusaamatuks jääb ka kindlustusandja tegevus, kes algselt kogutud andmete ja tõendite alusel maksab välja kindlustushüvitise ja kuude möödudes pöördub kuriteoteatega politseisse kindlustuspettuse kahtlustusega. Puudusid igasugused takistused kõikide oluliste asjaolude koheseks selgitamiseks,“ märkis Pilv.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: