Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Aas: haiglajuhid peaksid otsima lahendusi, mitte vabandusi

Arto Aas
Arto Aas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigihalduse minister Arto Aas vastas Tartu ülikooli kliinikumi vastuseisule koondamiste osas, et haiglajuhid võiksid otsida vabanduste asemel lahendusi.

"See suhtumine peab olema ikkagi selline, et otsitakse lahendusi, mitte ei otsita vabandusi," ütles Aas Vikerraadio saates "Uudis +".

Aasa sõnul võiks näha võimalikke kokkuhoiukohti tugiteenuste pakkujates.

"On ligi viiendik töötajaskonnast, kes pakub tugiteenuseid - valvurid, tehnikud, IT-spetsialistid, finantsistid, toitlustajad. Kas kõiki neid teenuseid tehakse täna efektiivselt? Kas on mingeid asju võimalik hoopis sisse osta? Kuidas seda tööd korraldada senisest tõhusamalt? Selliseid lahendusi otsiks täna ka haiglajuhtidelt, mitte lihtsalt lootmist, et see riigivalitsemise reform läheb nendest mööda," manitses Aas.

Aas tunnistas, et kuigi tervishoiusektori paisumine on tõsiasi, tuleb tõdeda, et kärpekäärid tabavad kõiki valdkondi. Ta ütles, et kõige rohkem kurvastab teda haiglajuhtide suhtumine.

"Haiglajuhid justkui ei saa aru, kust nende sissetulekud tulevad. See on maksumaksja raha, millest nad elavad, see tuleb läbi riigieelarve nendeni ja siin ei ole võimalik tõsta ühte valdkonda teistest välja," rääkis minister.

Aas rõhutas, et kärbete puhul ei ole tegemist pealiskaudse Exceli tabeli loominguga, vaid arvestatud on sisulist analüüsi.

"Kui üks sektor ei tee, siis tekib teistel sektoritel küsimus, miks nemad peavad pingutama. Siin on vaja kõigil aru saada, millises demograafilises olukorras Eesti on, kust tuleb meie valitsussektori palgaraha, miks me neid muudatusi teeme ja et kokkulepetest tuleb kinni pidada. Kui me ainult räägime üldist juttu, et mõtleme, kaalume, vaatame ja ei sea endale konkreetseid mõõdetavaid eesmärke, siis me jäämegi seda sooja juttu puhuma niikaua kui on käes mingi tõsine sügavam majanduskriis," ütles Aas veel.

Tartu ülikooli kliinikumi nõukogu teatas eile, et ehkki sotsiaalministeeriumi plaanide kohaselt peab kliinikum kaotama 85 töökohta, nemad sellega kaasa minna ei saa, sest laienev asutus vajab töötajaid hoopis juurde.

Sotsiaalministeeriumi teatel peavad TÜ kliinikum ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) koondama ligi 80 töökohta.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: