Elron soovib lisakulude tõttu tõsta piletihindu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1449577714000 | amCalendar}}
Foto: Martin Dremljuga/ERR

Elron prognoosib järgmiseks aastaks kuue protsendi suurust reisijate mahu kasvu, mistõttu peab Elron tegema lisakulutusi ning lisama sõidugraafikusse uusi väljumisi. See aga tähendab ka lisakulusid, mida Elron soovib katta tõstes piletihinda viie protsendi võrra.

Elron kavatseb tõsta rongipileti hinda keskmiselt viis protsenti, et katta uute väljumiste avamisest tekkivaid lisakulusid, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Elroni juhatuse esimees Andrus Ossip ütles, et vastav taotlus on esitatud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile ning otsuse teeb minister.

Ossipi sõnul võiks otsus olla eeldatavalt tehtud selle kuu lõpuks ja sellisel juhul võiks piletihinna muutus rakenduda veebruari alguses. "Eelkõige on hinnatõus tingitud lisaväljumistest, mida järgmiseks aastaks planeeritakse," sõnas Ossip.

Elroni juht prognoosis reisijate mahu kasvuks järgmisel aastal kuus protsenti. "Suuremal määral toimub see kasv diiselrongide osas. Kui me vaatame seal seda kasvu võrreldes tänavuse aastaga, siis see küündib juba kümne protsendini," lisas Ossip.

Elroni reisijate arv ületab 6 miljoni piiri

Ühtlasi teatas reisijate veoga tegelev ettevõte, et Elroni rongidega tehti lõppeva aasta 11 kuuga 6 043 000 reisi, aasta kokkuvõttes prognoosib ettevõte 12 protsenti rohkem reise kui 2014. aastal. Elroni väitel on rongide sõiduplaanist kinnipidamine on olnud aasta lõikes stabiilselt üle 99 protsendi.

Nii novembri kui ka 11 kuu kokkuvõttena on enim reise tehtud Tallinn-Paldiski, Tallinn-Riisipere, Tallinn-Tartu ja Tallinn-Aegviidu liinidel. "Juba selle nädala lõpus kehtima hakkav tihedam põhisõiduplaan ning remondist naasnud 4-vagunilise diiselrongi liinile minek annavad põhjust optimismiks ka uuele aastale ette vaadates," lisas Kongo.

Eelmisel kuul tehti Elroni rongidega 547 000 reisi (5,5% enam kui 2014 novembris) ja piletitulu teeniti 897 000 eurot (0,1% rohkem aastatagusega võrreldes). "Kuigi novembrikuu tulemused on veel mõjutatud Tapa-Tartu raudteelõigu remonttöödest, on tööd selleks aastaks lõpetatud ning Elron saab pakkuda taas kiireimat ühendust Eesti kahe suurima linna vahel," märkis Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo.

Reise lisatakse nii Narva kui ka Tartu suunal

Kongo märkis ka, et Tallinn-Tartu ekspressliinile lisandusid hommikupoole uued väljumised kell 10:06 Tallinnast ja kell 9:38 Tartust.

"Uuendusena lisandub Tartu ekspressliinile Kitseküla peatus Tallinnas, seega saab Tallinnas Tartu rongi peale minna Balti Jaamas, Kitsekülas ja Ülemistel," ütles Kongo.

Üks lisaväljumine päevas tuleb Tallinn-Keila liinile ning puhkepäeviti lisandub mõlemas suunas päevasel ajal üks reis Tallinn-Paldiski liinile.

Õhtused Tallinn-Viljandi ja Tallinn-Pärnu reisid ei ole enam kuni Lelleni haakes, vaid väljuvad eri aegadel, seega on ka Tallinnast Rapla suunas sõiduplaanis senisest üks väljumine rohkem.

Väljumisi tuleb juurde ka Kagusuunal – suvekuudel hakkab Tartu-Piusa liinil olema nädalavahetustel käigus senisest üks rong rohkem.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: