ERR USA-s: Trumpi väljaütlemised suurendavad tema edu lühiajaliselt ({{commentsTotal}})

Foto: Chip Somodevilla/Getty Images/AFP/Scanpix

USA vabariiklaste presidendikandidaadiks pürgiva Donald Trumpi järjekordne skandaalne islamiusuliste vastane väljaütlemine võib tema poolehoidjate arvu suurendada, kuid isegi presidendikandidaadiks saamine võib osutuda väga raskeks, ütles ERR-i korrespondent USA-s Lauri Tankler.

Lauri Tankler rääkis "Aktuaalsele kaamerale", et Trumpi puhul tuleb meeles pidada seda, et ta on juba pikemat aega rääkinud rassistlikke ja muid solvanguid ning miski pole suutnud teda arvamusküsitluste eesotsast alla tuua. Trump on muu hulgas nimetanud mehhiklasi vägistajateks, ta mõnitas Vietnamis vangis olnud senaatorit John McCaini, on solvanud naissaatejuhte jne.

"Tagajärg on ehk see, et suurem osa vabariiklastest poliitkuid ütleb temast lahti, kuid see ei pruugi tähendada, et ta kaotaks toetust valijate seas, sest vaid üks protsent ameeriklastest nimetab oma usutunnistuseks islamit," ütles Tankler.

"See on ka ehk põhjus, miks nö tavalised ameeriklased ei puutu kunagi kokku normaalsete, tolerantsete ja mõistlike moslemitega. Ja üle poole ameeriklastest suhtub neisse negatiivselt. Seega kokkuvõttes, see väljaütlemine võib lühiajaliselt isegi tema poolehoidjate hulka suurendada," märkis Tankler.

Ta lisas samas, et presidendiks või isegi vabariiklaste presidendikandidaadiks saamine võib aga osutuda väga keeruliseks, sest selleks peab Trumpil olema vähemalt Vabariikliku partei toetus seljataga.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: