Laohooned USA raskerelvastuse jaoks valmivad Eestis tuleva aasta lõpuks ({{commentsTotal}})

Foto: (Estonian Defense Forces)

USA raskerelvastuse tarbeks ehitatakse kuues Ida-Euroopa riigis, sealhulgas Eestis laohooned hiljemalt järgmise aasta lõpuks, ütles USA Euroopa maavägede ülem Ben Hodges.

Kindralleitnandi sõnul on kolm laopaika Leedus, Rumeenias ja Bulgaaris juba valmis, vahendasid ERR-i teleuudised ajakirja Defense News.

Kui Ühendriikide maavägede kolmanda diviisi esimene brigaad lõpetab rotatsiooni Euroopas, jääb nende raskerelvastus laopaikadesse järgmise üksuse jaoks. Järgmine brigaad peaks Euroopa-rotatsiooni alustama aprillis ning selle raskerelvastus transporditakse uutesse ladudesse Poolas, Eestis ja Lätis pärast seda, kui selle üksuse rotatsioon on lõppenud.

Brigaadi suuruse lahingüksuse varustus koosneb umbes 1300 sõidukist, mille seas on kuni 250 tanki, jalaväe lahingumasinat Bradley ja liikur-suurtükki Paladin.

"Kui vaadata Kaliningradi, kus venelased asuvad, siis seal on märkimisväärne võimekus. Kõige murettekitavam koht ei ole fakt, et see on Poola ja Leedu, meie kahe liitlase vahel, vaid sel on võimalus takistada ligipääsu Läänemerele, sest seal on laevade ja lennukite vastane võimekus ja elektroonilise võitluse võimekus," ütles USA maavägede ülem Euroopas, kindralleitnant Ben Hodges.

"Ja siis veel, kuidas vene juhtivametinikud räägivad, et Taani, Rootsi ja Rumeenia on tuumarünnaku sihtmärgid. Selline vastutustundetu tuumasõna kasutamine. Seepärast mõistate, miks meie liitlased NATO idatiival, eriti Balti regioonis on närvis või rahutud," lisas Hodges.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: