Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Anni Säär: Eestis elavaid põgenikke ohustab vihakõne

Eestis resideeruvate pagulaste ja varjupaigataotlejate õigused on üldiselt tagatud, kuid nende vastu sihitud vihakõne levik valmistab muret, ütles aruande "Inimõigused Eestis 2014-2015" pagulaste peatüki autor Anni Säär.

Anni Säär rääkis "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et tänavu on Eestis saanud pagulase staatuse 10 Sudaani ja 6 Ukraina kodanikku ning nende õigused on samad mis teistel siin elavatel inimestel.

Varjupaigataotlejate puhul võib öelda, ka nende õigused on suures tagatud. "Muidugi väikseid problemaatilisi olukordi on, näiteks see, et peaaegu kõiki, kes tulevad üle Eesti-Vene piiri, karistatakse ebaregulaarse piiriületuse eest, kuigi Eesti on liitunud konventsiooniga, mis ütleb, et põgenikke ei tohi karistada sellise tegevuse eest. Neil tihtipeale ei ole valikut ning võimalust kohe taotleda dokumenti või viisat," rääkis Säär.

Ta avaldas arvamust, et põgenikke ohustab ehk kõige rohkem vihakõne, milles näitavad pahatihti eeskuju mitmed meie poliitikud. "Seda ei karistata ja kehtiv karistusseadustik ei võimalda vaenu õhutamise vastu võidelda."

Saatejuht lisas, et vihakõne kriminaliseerimise küsimusega on tegeldud, aga märgatavat edasiminekut pole olnud.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: