Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Seli: astun EOK presidendi ametist sujuvalt tagasi

{{1449847022000 | amCalendar}}
Foto: Liis Treimann/Scanpix

Tallinna Sadama nõukogu eksjuht ja Eesti Olümpiakomitee president Neinar Seli teatas "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et astub EOK juhi kohalt tagasi, andes sujuvalt üle kõik Rio de Janeiro olümpiamängudega seotud tööülesanded. Riigikohus jättis oma tänase otsusega Seli süüdi toimingupiirangu rikkumises.

Seli väitis, et surve tema jätkamiseks EOK juhi kohal on väga suur. "Kuid ma olen öelnud, et riigikohtu süüdimõistva otsuse korral astun ma tagasi ja ma kavatsen ka oma sõnade järgi käituda," kinnitas Seli.

"Mina ei hoia ühestki ühiskondlikust ametist kinni ja usun, et lähipäevadel toimuvad arutelud, kuidas edasi minna ja mis on EOK täitevkomitee edasised sammud," kinnitas Seli.

Samas ei soovi EOK juht, et tema tagasiastumise pärast kannataksid Rio mängude ettevalmistused. "Neid pooleliolevaid protsesse saame me sujuvalt üle anda, nii nagu seda meie põhikiri ette näeb."

Seli: Tallinna Sadamast pole sentigi EOK arvele jõudnud

Neinar Seli väitel on temaga seotud kohtumenetluse ümber käinud suurem protsess, millega tema sõnul on peamiselt seotud endine majandusminister Juhan Parts. "Tõsi ta on, et tema (Partsi - toim.) roll ei ole just väike ja ega ma teda asjata ei ole niivõrd palju nimetanud," rääkis Seli.

EOK president märkis, et tal pole kohtuotsuse suhtes mingit kriitikat, kuid otsuse taga on Tallinna Sadama nõukogu koosolekul tehtud protseduuriline viga. "Tallinna Sadama nõukogu koosolekust ei ole siiamaani protokolli ja keegi pole ka sellele alla kirjutanud, kuid täna oleme jõudnud riigikohtu lahendini. Ehk – ka sedapidi on võimalik jõuda "tulemuseni"," märkis Seli.

Tema väitel pole Tallinna Sadamast EOK arvele liikunud sentigi, st, et puudub otsene kahju- või kasusaaja. "Ainus, mis on kahju kannatanud, on Eesti sport ja selle maine," märkis EOK juht.

Seli toonitas, et kurikuulsal Tallinna Sadama nõukogu istungil, kus otsustati EOK sponsoreerimine, taandas ta ennast hääletusest, kuid asitõendid, mis kohtusse jõudsid, ei tõenda seda piisavalt. "Sisimas ei näe ma endal ühtegi süüd peale selle, et olin samas ruumis, kui seda asja arutati," lisas ta.

"Sellesama koosoleku keskel ütles Parts, et ta võtab selle (EOK sponsoreerimise - toim.) üldkoosoleku pädevusse ning poole mängu pealt otsustas ta tülikast nõukogu juhist lahti saada. Mis on tal ka õnnestunud, ning Eesti sport on oma mainekahju saanud. Kuid seda raha pole EOK kontole jõudnud," märkis Seli.

Seli usub, et need, kes tema kaasusega seotud on, peavad oma südametunnistust vaatama. "Küll ma omad järeldused teen ja kindlasti ei hoia tagasi avaldamist, mis on selle aja jooksul toimunud," märkis EOK juht.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: