Volkswagen: petutarkvaraga sõidukeid on Euroopas arvatust kordades vähem ({{commentsTotal}})

{{1449852577000 | amCalendar}}
Foto: Damien Meyer/AFP/Scanpix

Volkswagen teatas, et Euroopas on petutarkvaraga sõidukeid kordades vähem, kui algselt arvatud. Kahe kuu eest lahvatanud skandaali järel vabalangusse läinud ettevõtte aktsia on tasapisi taastumas.

Volkswageni nõukogu esimehe Hans Dieter Pötschi sõnul tegeleb ettevõte pidevalt selle nimel, et teada saada, kes toimunus süüdi on. "Ja te võite selles kindlad olla, et nad tuuakse kohtu ette," lubas ta.

Heitgaasi petutarkvara skandaali süüdlaste otsingute jooksul on Volkswagen ka avastanud, et petutarkvaraga sõidukeid on Euroopa teedel seni arvatud 800 000 asemel hoopis 36 000. Kuigi skandaali mastaap on selle teadmisega kindlasti väiksemaks muutunud, ei kahane seeläbi kahju ettevõtte mainele, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Samas on Volkswageni aktsia pärast oktoobri alguse vabalangust juba pea poole oma kaotatud väärtusest taastanud. Senised müügitulemused on kahetised.

"USAs on müük läinud alla, samas mõnedes riikides on müük läinud üles tänu sellele, et Volkswagen on agressiivselt oma hinnapoliitikaga mänginud, teinud rikkalikke reklaamikampaaniaid ja pakkumisi," ütles ajakirja Tehnikamaailm peatoimetaja Tõnu Ojala.

Ojala märkis, et Eesti oludest pole mõtet rääkida, sest oleme nii väike turg, et meil piisab sellest, kui üks transpordifirma ostab endale 30 mingit marki autot ja see automark kerkib müügiedetabelis kohe ülespoole.

Kulusid kärpides ei ole Volkswagen pidanud minema oma brändide kallale, kuid müüb näiteks maha firmale kuuluva Airbusi lennuki. Uue aasta alguses toimuval tehnoloogiamessil CES lubab ettevõte esitleda aga oma elektriautot, 70ndate stiilis Volkswagen Bullit. Elektriautoga turule tulemine on heitmegaasiskandaali taustal muidugi kaval käik, kuid nende vahel seost ilmselt siiski ei ole.

"Need asjad ei käi nii kähku. Autode väljatöötamine on niivõrd pikk protsess, et on päris selge, et need asjad, mis praegu välja käiakse, on joonestuslaudadel juba aastaid olnud," märkis Ojala.

Toimetaja: Sven RandlaidHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: