Välisspetsialistid huvituvad Eestis töötamisest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Pärnu Postimees/Scanpix

Kevadel käivitunud välisspetsialistide teavitusprogramm „Work in Estonia“ on äratanud välismaalastes huvi Eestis töötamise vastu. Programmi esimeses faasis on saadetud Eesti ettevõtetele Soomest ja Ukrainast üle 400 sooviavalduse.

„Work in Estonia“ projektijuht Karin Patune ütles, et ettevõtetest saadud tagasiside põhjal võib tõdeda, et sihtriikides tehtud teavituskampaania on aidanud tõsta tööpakkumiste nähtavust. Seitsme kuu jooksul on portaalis tööpakkumisi vaadatud ligi 40 000 korda.

Välisvärbamisel tuleb ettevõttel alati lisaks töökohale ja organisatsioonile tutvustada ka riiki. „Work in Estonia“ aitab sellega, millega ettevõtetel endal pole jõudu tegelda – Eesti kui atraktiivse töötamise sihtkoha tutvustamisega, seda nii teavitustööga sihtriikides, kui ka Eestit tutvustavate materjalide loomisega,“ selgitas Patune.

Ettevõtted toovad ühe peamise arengupidurina välja kõrgelt kvalifitseeritud tööjõu nappust. Välisspetsialiste palgataksegi juhtudel, kus Eestist vastava kompetentsiga töötajaid ei leita.

IT-ettevõtte Tieto Eesti personalijuht Laura Eelmaa ütles, et ettevõte on viimase aasta jooksul Eestisse tööle värvanud üle 70 soomlase, rootslase ja norraka. „Oleme välisturgudelt värbamiseks kasutanud aktiivselt „Work in Estonia“ programmi turundusmaterjale. Need on aidanud meil tutvustada Eestit sihtkohana ning Tietot kui head tööandjat,“ tõdes Eelmaa.

Ettevõte Pipedrive esindaja Oksana Topori sõnul on vaja hea müügitarkvara ehitamiseks häid inimesi. „Otsime Pipedrive’i meeskonda talente üle maailma, kuid tööle ootame neid peamiselt meie Eesti kontorisse. See tähendab, et talent peab olema nõus kolima Tallinnasse. Kuna teadmised meie väikese „balti tiigri“ kohta on laias maailmas üsna erinevad, siis igasugune teavitustöö Eesti suunal on värbamisel suureks abiks.“

Ta lisas, et „Work in Estonia“ programm aitab suunata tähelepanu Eesti tehnoloogiasektori eduloole ning ettevõttel välisturgudel tööandjana rohkem silma paista. Pipedrive nägi Soome hiljutiste teavitustegevuste tulemusena selget tõusu tööpakkumiste vaatamistes ja kandideerimistes.

Ka mängutarkvara tootja Playtech Estonia tõdes, et teatud ametikohtadele on möödapääsmatu spetsialistide värbamine Eestist kaugemalt. Playtech'ile laekus „Work in Estonia“ teavituskampaania ajal Soomest pea kaks korda rohkem kandidaate kui tavapäraselt.

Värbamisettevõtte Ctrl äriarendaja Madis Haasma leidis, et teisest riigist pärit inimene toob ettevõttesse kaasa lisaväärtusena rahvusvahelist kogemust, mida koduturult ei pruugi leida. „Osalesime sügisel „Work in Estonia“ korraldatud töömessil Soomes, kus saime mitmete tugevate IT-taustaga spetsialistide kontakte ning positiivset tagasisidet,“ rääkis ta.

„Work in Estonia“ on selle aasta kevadel EAS-is algatatud programm, mis toetab Eestis tegutsevaid ettevõtteid kõrgelt kvalifitseeritud välisspetsialistide värbamisel. Praegu tegutsetakse Soomes ja Ukrainas, samal ajal käib uute sihtriikide kaardistamine.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: