Uus e-tervise strateegia sai valitsuselt heakskiidu

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Arsti kabinet. Autor/allikas: Tairo Lutter/Postimees/Scanpix

Valitsus kiitis heaks "Eesti e-tervise strateegia 2020", mis kujutab endast tervishoiuspetsialistide ühist arusaama, kuidas aidata digitaalsete lahendustega kaasa Eesti rahvastiku tervise paranemisele ja valdkondlike murede lahendamisele.

Peaminister Taavi Rõivase sõnul on Eesti olnud e-tervise alal maailmas esirinnas, aga arengutempot tuleb tõsta, et mitte uutest võimalustest maha jääda.

„Võttes näiteks digiregistratuuri – ei ole mitte ühtegi veenvat põhjust, miks arstile vastuvõtuaja broneerimine peaks olema keerulisem kui hotellitoa broneerimine,“ tõi peaminister näite.

E-tervise strateegiaga tõstetakse keskmesse selliste teenuste arendamine, millega inimeste tervisemuresid ennetada ja lahendada,“ ütles rakkerühma juhtinud sotsiaalministeeriumi e-teenuste ja innovatsiooni asekantsler Ain Aaviksoo.

„Sihiks on võtta alates järgmisest aastast vähemalt kord kvartalis kasutusele mõni uus e-teenus või täiendada olemasolevat,“ tutvustas Aaviksoo.

Sealhulgas on kavas lõpule viia juba töös olevad arendused nagu digiregistratuur.

Strateegia käsitleb terviseandmete kvaliteeti ja taristut, isikustatud e-teenuseid ja personaalmeditsiini, terviklikku juhtumikäsitlust ja teenuste lõimimist, terviseteenuste tulemuslikkuse seiret ja analüüsi ning kaugteenuste arendamist.

Strateegia rakenduskava koos rahastamisplaani ja vastutajatega esitatakse valitsusele 2016. aasta märtsiks ja selle elluviimist juhib sotsiaalministeerium, mille juurde luuakse e-teenuste arendusmeeskond, kes koostöös tervisevaldkonna partnerite ning IT-rakendusüksustega viib arendused ellu.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: