Mustvee ekslinnapea mõisteti tingimisi vangi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1450248592000 | amCalendar}}

Tartu maakohus mõistis täna Mustvee ekslinnapea ja Lohusuu endise vallavanema Pavel Kostromini tingimisi vangi.

Kohus tunnistas Pavel Kostromini (51) kokkuleppemenetluses süüdi omastamises ja võltsitud dokumendi kasutamises, samuti kuriteos, mis kuni 1. jaanuarini oli hinnatud pistise võtmisena, kuid alates 1. jaanuarist altkäemaksu võtmisena.

Kohus mõistis Kostrominile tingimisi kaheaastase vangistuse kaheaastase katseajaga. Samuti mõisteti Kostrominilt süüteoga saadud vara konfiskeerimise asendamiseks välja 3990 eurot.

Pavel Kostromin ütles ise kohtule, et ei ole pahatahtlikult midagi teinud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Koos Kostrominiga oli kohtu ees Ivo Kosk (48), kes tunnistati Kostrominile altkäemaksu andmises. Kohus mõistis talle rahalise karistuse 960 eurot.

Menetluskuludena peab Kostromin tasuma 1088 eurot ja Kose 585 eurot.

Mõlemad süüdistatavad on varem kriminaalkorras karistamata.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri süüdistuse kohaselt tegutses Kostromin Lohusuu vallavalitsust esindades ühe äriettevõtte huvides hanke läbiviimisel ja küsis ettevõttelt vastutasuna raha.

Kohtueelse menetluse käigus kogutud tõendid kinnitavad, et Kostromin sai Ivo Koskilt 3990 eurot.

Samuti süüdistatakse Kostrominit selles, et täites Mustvee linnapea tööülesandeid, omastas ta linnavalitsuse eelarvelisi vahendeid kokku üle 8500 euro ning akutrelli.

Uurimise käigus kogutud tõendid kinnitavad, et Kostromin esitas linnavalitsusele fiktiivseid arveid peamiselt autohooldus- ja remonditööde kohta, kuid tegelikkuses neid töid ei tehtud.

Kriminaalasja uuris politsei- ja piirivalveamet ning uurimist juhtis Lõuna ringkonnaprokuratuur.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: