Majandusministeerium määras riigiettevõtete nõukogudesse uued liikmed ({{commentsTotal}})

Tõnis Kõiv
Tõnis Kõiv Autor/allikas: Reformierakond

Rahandusministri ettepanekut arvesse võttes kinnitas majandus- ja taristuminister Kristen Michal viie riigiettevõtte nõukogudesse uued liikmed. Uute liikmete hulka kuulub ka endine Reformierakonna riigikogu saadik Tõnis Kõiv.

Kõivu varasem töökogemus riigikogu riigieelarve kontrolli komisjoni liikmena ning õiguslik akadeemiline taust on andnud ministeeriumi hinnangul talle hea kogemuse, mida kasutada AS-is Teede Tehnokeskuse nõukogus. Lisaks on Kõiv pikalt olnud RMK auditikomitee esimees.

Ühtlasi määrati sama riigiettevõtte nõukogu liikmeks ka Erko Vallbaum, kes on hästi kursis maanteetranspordi ja logistikasektoriga. Lisaks sellele on Vallbaum on transpordiettevõtte AS Lajos juhataja. Minister kutsus nõukogu liikmete kohalt tagasi Aare Heinvee ja Lauri Laatsi.

AS-i Eesti Loots nõukogu liikmeks nimetas majandusminister Georg Linkovi. Linkov on juhtinud Kärdla linna ning Hiiu valda, samuti on ta tegelenud mitmete omavalitsuse asutatud äriühingute, sihtasutuste ja MTÜ-de juhtimisega. Minister kutsus nõukogu liikme kohalt tagasi Alar Tammingu.

AS-i Eesti Post nõukogu liikmeks nimetas minister Veiko Tišleri. Tišler on pikaaegse kogemusega ettevõtja, varasemalt olnud muu hulgas AS Tallinna Sadama nõukogu liige. Nõukogu liikme kohalt kutsuti tagasi Mailis Alt.

Lennuliiklusteeninduse AS-i nõukogu liikmeks määras majandusminister Margo Klaasimägi. Klaasmägi on pikaaegse kogemusega ettevõtja, metsa kasvatamisega tegeleva Eesti kapitalil põhineva ettevõtte OÜ Artiston juhatuse esimees, ta on olnud ka mitmete teiste äriühingute juhatuse või nõukogu liige. Minister kutsus nõukogu liikme kohalt tagasi Jaan Tamme.

Elering AS-i nõukogu liikmeks määras minister Priit Alamäe. Alamäe on infotehnoloogia alal tegutsev ettevõtja ja rahvusvahelise tarkvaraarendusettevõtte Nortal AS-i juhatuse esimees. Nõukogu liikme kohalt kutsus minister tagasi Heiki Tammoja.

AS-i Saarte Liinid nõukogus pikendati Tarmo Männi volitusi. Tarmo Mänd on olnud Saarte Liinide nõukogus 2010. aastast, ning on kursis ettevõtte strateegia ja arengutega. Endise, Lääne, Saare ja Hiiu ringkonnast valitud Riigikogu ja Riigikogu rahanduskomisjoni liikmena ning täna Käina volikogu liikmena, on ta kursis saarte elanike ootustega ettevõttele.

Toimetaja: Allan RajaveeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: