Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Aasta arstiks valiti Savisaart opereerinud Peep Talving

{{1450699489000 | amCalendar}}

Tänavuseks Eesti aasta arstiks valiti traumakirurgiale spetsialiseerunud dr. Peep Talving, kes oli ka üks arstidest, kes opereeris möödunud kevadel haigestunud Keskerakonna esimeest Edgar Savisaart.

Peep Talvingu valisid aasta arstiks portaali arst.ee lugejad ja žürii, mille koosseisu kuulusid Evelin Ilves, Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) Kardioloogiakeskuse teadusjuht professor Margus Viigimaa ja Eesti Tervise Fondi juhataja dr. Eero Merilind.

Merilinnu sõnul sümpatiseeris žüriile Talvingu õppetööga seotud tegevus ja see, et mitmel pool maailmas töötanud arst toob läbi tudengite õpetamise Eesti meditsiini maailmakogemust. "Kui me vaatame kogu tervishoiusüsteemi, siis dr Peep Talving on püüdnud kogu tervishoiusüsteemi sünkroniseerida. See tähendab seda, et kõik asjad liiguksid ühes taktis, ei oleks erinevaid soleerimisi ja tegelikult sünkronisatsioon on see, mida me meditsiinis kõik väga ootame," selgitas Eesti Tervise Fondi juhataja.

Täna toimus PERH-is ka tseremoonia, mille käigus sai 14. Eesti Aasta Arst Peep Talving Evelin Ilveselt Ivo Lille klaasskulptuuri. Kohal oli ka Edgar Savisaar, kes samuti õnnitles Talvingut auhinna puhul ning tänas teda veelkord tehtud töö eest.

Peep Talving, kes sündis 1965. aastal Haapsalus, on traumakirurgiale spetsialiseerunud arst.

Ta alustas õpinguid Tartu Ülikooli arstiteaduskonnas ja jätkas Rootsis Karolinska Instituudis, edasi tuli töö New Yorgis Bronx Municipal Hospitalis ja siis Groote Schuur Hospitalis Kaplinnas Lõuna-Aafrikas.

Doktor Talving on avaldanud arvukalt artikleid maailma teadusajakirjades, lisaks on ta kirjutanud oma kogemustest peatükke traumakirurgide käsiraamatutesse ja ennekõike hinnatakse tema teadmisi teravtraumade alal.

Hetkel jagab ta töökohti Tallinnas asuva Põhja Eesti Regionaalhaigla ja Tartu Ülikooli Kliinikumi vahel, töötades nii tegevarsti kui ka õppejõuna. Tema eestvedamisel rajati Eestisse erakorralise kirurgia teadusgrupp ja vastav keskus Regionaalhaiglasse ning alustati väga kõrgel tasemel trauma täiendkoolitustega.

Eile õhtul sai Talvingu teadusgrupp teate, et nende uuring avaldatakse mainekas kirurgiaajakirjas World Journal of Surgery.

"Eile õhtul saime me heaks kiidu World Journal of Surgery ajakirjas ilmuvale artiklile, mis käsitleb prospektiivset apenditsiidi ehk ussripiku uuringut, mille me tegime kliinikus ning mille käigus uurisime 256 apenditsiiti ja leidsime, et kui lõikus hilineb tõuseb tüsistuste aste samm-sammult iga tunniga," rääkis Talving.

Professor Talvingu sõnul oli teadusväljaande poolne avaldamise kinnitus peale pikemat artikli retsenseerimist nii talle kui ka kogu teadusgrupile otsekui jõulukingitus.

Talving on varasemalt tegelenud õpetamise, ravimise ja teadustööga Los Angelese Maakonna ja Lõuna-California Ülikooli Haiglas.

Talving on Ameerika Kirurgide ja Ameerika Traumakirurgide Liidu liige.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: