Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lõuna-Eesti mööblitootjad tõid abivajajaile jõulurõõmu

Selleks, et tuua lasterohketele ja abivajavatele peredele jõulurõõmu, otstusasid 11 Kagu-Eesti puiduklastrisse koondunud mööblitootjat teha neile kingituse. Näiteks said omavahel kokku väike beebi ja beebivoodi.

Detsembri alguses sündinud Berit on oma ema-isa neljas laps ja nagu beebidel ikka, oli ka temal peaaegu kõik olemas, kuid puudu oli korralik titevoodi, vahendas "Aktuaalne kaamera"l

Luhamaal, mõne kilomeetri kaugusel Venemaa piirist tegutseb aga väike perettevõte VIP-mööbel, mille toodang läheb suures mahus ekspordiks. Muuhulgas tehakse seal ka titevoodeid - just selliseid, millist oli Beritil väga vaja.

"Antud hetkel on see väga vajalik. Viimane asi, mis veel soetamata on. Vedas, et ei pidanud jälle ostma minema ja raha korjama," rääkis nelja lapse ema Siret Viikman.

"Iga heategu saab ju kunagi vastu heateo. /.../ ja miks-mitte aidata inimesi, just väikeseid lapsi," ütles VIP-mööbli omanik Kalle Kaup.

Heategijaid on puiduklastris teisigi ning näiteks üks kummut leidis endale uue kodu viielapselise pere juures.

Erle Udras kasvatab oma 13-, 10-, 8-, 6- ja 4-aastast last üksi. 30-aastane naine käib tööl kohalikus leivatööstuses, saades kõigega ise hakkama. Kui on aga vaja teha suuremaid väljaminekuid, tuleb raha pikemalt koguda.

"Väga lahe. Oligi plaan osta millalgi," rääkis ta kingiks saadud kummutist.

Idee, et Kagu-Eesti puiduklaster võiks oma toodanguga panustada peredesse või kogukonda, tekkis ühel tavapärasel koosolekul.

"See tundus kõigile nii hea mõte, et kõik tõstisd ühehäälselt käed," kinnitas Wermo juht Raul Vene.

Piirkonnas 215 inimesele tööd andev puiduklaster jagas lisaks abivajavatele peredele kingitusi ka kogukonnale varjualuste, laudade ja pinkide näol. Sellist jõuluaegset heategevust tehti esimest korda.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: