Kivirähk: Keskerakonna isolatsiooni kestus sõltub uurimisorganite tööst ({{commentsTotal}})

Edgar Savisaar
Edgar Savisaar Autor/allikas: Hanna Samoson/ERR

Kui pikka aega jääb Eesti elu mõjutama Keskerakonna isolatsioon erakonnamaastikul, mis Eesti poliitika tõhusust kahandab, sõltub uurimisorganite tööst, ütles sotsioloog Juhan Kivirähk.

"Mina tahaksin küll väga loota, et võimalikult kiiresti tekiks selgus Keskerakonna esimehele esitatud kahtlustuse asjus, sest Keskerakonna praegune isolatsioon erakonnamaastikul halvab suuresti Eesti eduka poliitilise juhtimise võimalused," rääkis Kivirähk Postimehele.

Sotsioloog lisas, et kui Savisaarele esitatud kahtlustus süüdistuseni ei jõua, hakkavad Eesti õigussüsteemi sõltumatuses ja kallutamatuses ilmselt kahtlema mitte ainult Keskerakonna tulihingelised poolehoidjad.

Keskerakonna esimees, Tallinna linnapeana ametist kõrvaldatud Edgar Savisaar on prokuratuurilt saanud kahtlustuse korduvas altkäemaksu võtmises.

Talle altkäemaksu andmises kahtlustatakse ärimees Alexander Kofkinit, Porto Franco OÜ suuromanikku Hillar Tederit, Silikaat Grupi omanikku Vello Kunmanit ja ehituskontserni Rand & Tuulberg suuromanikku Aivar Tuulbergi.

Endine tipp-poliitik ja praegune Silikaat Grupi nõunik Villu Reiljan on kahtlustatav Savisaarele altkäemaksu andmise vahendamises ja Tallinna linnavolikogu esimeest Kalev Kallot kahtlustatakse kaasaaitamises altkäemaksu andmisele ja võtmisele.

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: