Enesekaitse tulirelvade arvu tahetakse piirata ühele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kalašnikovi automaat. Pilt on illustratiivne.
Kalašnikovi automaat. Pilt on illustratiivne. Autor/allikas: ITAR-TASS

Kui seni ei ole Eestis enda ja oma vara kaitseks mõeldud relvade omamist piiratud, siis siseministeeriumi kavandatava seaduseelnõu kohaselt tohiks tulevikus enda turvalisuse tagamiseks soetada vaid ühe tulirelva - kas püstoli või revolvri.

"Mida rohkem on tsiviilkäibes seisvaid relvi, seda suurem on nende kadumise, ebasihipärase kasutamise, varastamise ja lõpuks ka ebaseaduslikku relvakaubandusse jõudmise risk," ütles siseministeeriumi korrakaitse- ja kriminaalpoliitika osakonna juhataja Veiko Kommussaar Postimehele.

Siseministeeriumi kinnitusel ei piirata eelnõu kohaselt sporditulirelvade ja jahitulirelvade omamist, kuid enesekaitseks mõeldud relvade arvu sätestamine on ministeeriumi hinnangul põhjendatud.

Relvaomanike hinnangul on aga kavandatav relvade arvu piiramine ebaproportsionaalne põhiõiguse riive.

Siseministeeriumi andmetel on Eestis ligikaudu 28 000 relvaomanikku ning registrisse on kantud umbes 66 000 piiratud tsiviilkäibes olevat tulirelva ning kolme ja enama tulirelva omanikke on 465.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: