Balti jaama turg kolib ajutiselt Depoo turule ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1451285256000 | amCalendar}}
Foto: Astri Kinnisvara OÜ

Alates 1. jaanuarist on Balti jaama turg ajutiselt suletud ning turukauplejad kolivad kõrvalkinnistule Telliskivi 62 rajatud ajutisele Depoo turule, mis alustab kauplemist 5. veebruaril.

Kolimine on vajalik Balti jaama turu rekonstrueerimistööde tõttu, mille lõppemisel valmib 2017. aasta kevadel uus kaasaegne turukompleks. Rohkem kui sajandi vanused paekivist depoohooned jäävad siiski alles.

Balti Jaama turu juhataja Andres Rjabov rääkis "Aktuaalsele kaamerale", et kõik paekivimüürid säilitatakse, kuid üle hoonete ehitatakse ühtne katus. Selle alla koonduvad nii külmad välialad, kui ka soojad sisealad. Uuel turul saab olema kolm korrust, millele lisandub maa-alune korrus.

Praegusega võrreldes tuleb ka nii mõndagi uut. "Näiteks on meil küllaltki lai valik toitlustust, erinevat kaasaegset tänavatoitu; tuleb ka õllesaal teisele korrusele. Põhiolemuselt jääb turg ikka turuks, kaubeldakse toidukraami, riiete, vanavaraga," ütles Rjabov.

"Aktuaalne kaamera" käis viimast päevi avatud vanal turul ning muljetas müüjatega, kellest mõnigi on seal kaubelnud juba turu avamisest saadik ehk u 25 aastat.

"Ma avasin selle turu. Seisime kõik ühes saalis hunnikus koos ja tasapisi meelitasime siia rahvast," rääkis müüja Tamara.

Ludmilla sõnul tehakse paljudele püsikundede seas juba uuele kohale tublilt reklaami. "Muidugi on püsikliendid kujunenud, paljud on tulnud eeslinnadest, kes juba teavad. Praegu jagame visiitkaarte uue aadressiga, aga muidugi on kõigil kahju. Koht on ju ilus," sõnas ta.

Klientidele paigaldatakse Depoo turu asukoha leidmise hõlbustamiseks suunaviidad, mis juhatavad külastajad turu praegusest asukohast uuele turule.

Samuti teavitatakse inimesi turu uuest asukohast avamiseelse otsepostituskampaaniaga.

Kes tahab külastada veel nostalgiahõngulist vana jaama turgu, peab seda tegema lähema kolme päeva päeva jooksul kuni 31. detsembrini.

Toimetaja: Marek Kuul, Mart Linnart, Greete Palmiste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: