Tänavused aasta advokaadid on Küllike Namm, Karin Madisson ja Martin Tamm ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Küllike Namm
Küllike Namm Autor/allikas: PM/Scanpix

Advokatuur valis 2015. aasta silmapaistvaimateks advokaatideks Küllike Nammi kutsetegevuse kategoorias, Karin Madissoni advokatuuri kui kutseorganisatsiooni kategoorias ning Martin Tamme ühiskondliku ja vabatahtliku tegevuse kategoorias.

Advokatuur hindas aasta advokaatideks valitute puhul nende panust Eesti õigusriigi arengusse läbi oma tegevuste, julgete sõnavõttude ja kutsemeisterlikkuse, ütles advokatuuri kantsler Kristel Voltenberg ERR-i uudisteportaalile.

"Advokaadi elukutsekutsega kaasneb kõrge vastutus. Seadusmaastik ja kohtusüsteem on kodanikule riigi kõige selgem ja tajutavam väljendus ning advokaatidel on täita oluline roll selles süsteemis, et see oleks õiglane, usaldusväärne ja arusaadav kõikidele ühiskonna liikmetele," ütles Eesti Advokatuuri esimees Sten Luiga.

Vandeadvokaat Karin Madissoni puhul hinnatakse tema panust advokatuuri arengusse läbi julgete sõnavõttude avalikus ruumis, samuti panust äriõiguse komisjoni eestvedamisse ja töösse.

Kutsetegevuse kategoorias võitnud Küllike Nammi puhul väärtustatakse tema kõrget professionaalsust nii kriminaal-, tsiviil-, väärteo kui ka haldusasjades ning asjaolu, et tema nime võib leida paljudest riigikohtu lahenditest, mille kaudu ta on andnud suure panuse kohtupraktika arengusse.

Martin Tamme puhul toodi esile tema tööd kohtumenetluse erinevate osapoolte Hea Tava projekti ettevalmistamisel, mis on suunatud õigusmõistmise autoriteedi tõstmisele ning paremale kohtumõistmisele. Projekti alusel on viidud läbi ümarlaudu ja arutelusid ligi 200 kohtuniku, prokuröri ja advokaadi osavõtul. Pilootprojekt on keskendunud Harju maakohtu tööpiirkonnale, kuid järgnevatel aastatel on kavas seda laiendada kogu Eestile.

Advokatuur valis aasta advokaati teist korda.

Advokatuuri liikmed on vandeadvokaadid, vandeadvokaadi vanemabid ja vandeadvokaadi abid ning 1. septembri seisuga on liikmeid 972.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: