Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Savisaar ei pea end poliitiliseks antikangelaseks

Edgar Savisaar
Edgar Savisaar Autor/allikas: ERR

Keskerakonna esimees ja ametist tagandatud Tallinna linnapea Edgar Savisaar on tagasilöökidest hoolimata valmis Eesti valitsust juhtima ning ei välista ka presidendi ametikohale kandideerimist.

Savisaar rääkis venekeelsele "Aktuaalsele kaamerale" antud aastalõpu intervjuus, et lõppev aasta oli sündmuste mõttes huvitav.

"See oli aasta, kui Keskerakond suutis näidata oma ühtsust. Oli mitmeid katseid erakond lõhki ajada. Ma langesime kaitsepolitsei rünnakute alla, aga me pidasime vastu. Lisaks, me näitasime kogu Eestile, millised on tõelised erakonna esimehe valimised," arvas Keskerakonna esimees.

Savisaare sõnul on võimalik, et Keskerakond on juba järgmises valitsuses. "Eesti rahvas on Stenbocki maja valitsejatest, kogu sellest praeguse koalitsiooni poliitilisest tühisusest väsinud. Arvan, et see on juba üle igasuguste piiride läinud."

Keskerakonna esimees kinnitab, et ta on valmis võitlema peaministri tooli eest. "Iga poliitik peab selleks valmis olema. Aga ma kavatsen võidelda mitte ainult peaministri ametikoha, aga ka nende võimaluste eest, mida see ametikoht poliitikale annab."

Samas ei välista Savisaar ka presidendiks kandideerimist. "Presidendi ümber on veel rohkem skandaale kui minu ümber. Pealegi olen ma selle ametikoha jaoks veel liiga noor," arvas ta.

Savisaar leiab, et ei ole õige pidada teda poliitiliseks antikangelaseks. "Kas erakonna liider, keda toetab 33 protsenti elanikkonnast, on siis antikangelane? See ei ole nii. Ma pole antikangelane ja ka ei tunne ennast sellena."

"Ma tervitan erakonna-siseste oponentide soovi teha lõpuks tõsist organisatsioonilist tööd ka tegelikkuses, mitte ajaleheveergudel," rääkis Savisaar Keskerakonna esimehe valimistel hea esituse teinud Kadri Simsonist.

Küsimusele, kellele ta tahaks Keskerakonna juhtimise üle anda, vastas Savisaar, et seda otsustab erakond. "Ja ma olen kindel, et kui on vaja, siis mu erakonnakaaslased otsustavad seda. Praegusel hetkel ei ole see enam päevakajaline küsimus."

Rääkides kaitsepolitsei ja prokuratuuri poolt talle esitatud korruptsioonisüüdistusest, märkis Savisaar, et tema vastu on algatatud vähemalt kümme kriminaalasja ja kõik need on "mullina lõhki läinud".

"Ma ei usu, et praegune juhtum kunagi kohtusse jõuab. Sest alates sellest ajast, kui mu kodu külastasid maskides inimesed [kaitsepolitseinikud], ei ole enam midagi toimunud."

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: