Kataloonia juht ei leidnud uue valitsuse loomiseks toetust

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kataloonia iseseisvuse toetajad. Autor/allikas: Jose Jordan/AFP/Scanpix

Kataloonia vasakradikaalne partei CUP teatas, et ei toeta omavalitsuse presidenti Artur Masi teiseks ametiajaks, sundides sellega peale uusi kohalikke valimisi ning nõrgestades Kataloonia vabadusliikumist, mille eesmärgiks on Hispaaniast lahku lüüa.

Võimalus, et Kataloonias korraldatakse uued valimised, tõenäoliselt märtsis, muudab Hispaania poliitiliste eelistuste kaarti veelgi kirjumaks, hägustades sellega ka Kataloonia omavalitsuse ja Hispaania keskvalitsuse tulevast koostööd jõukas kirderegioonis, vahendas Reuters.

Antikapitalistlik Rahva Ühtsuse Partei (CUP) vastustab Kataloonia osalust NATO-s ja Euroopa Liidus. Neil on paraku mängida võtmeroll pärast septembris toimunud kohalikke valimisi, kus enamuse said Kataloonia iseseisvust pooldavad parteid, kuid CUP on korduvalt paremtsentristliku, ettevõtjasõbraliku partei juhi Masi vastu üles astunud.

Riiklikul tasandil on parteid koalitsioonikõnelusi pidamas. Kataloonia tulevik on nende kõneluste keskseks teemaks. Kas lubada piirkonnale referendumit Hispaaniast lahkulöömiseks või mitte, on peamiseks arutelukohaks parteide vahel, kellest uustulnuk Podemos toetab hääletust ning sotsialistlik partei mitte.

Võimetus valida Kataloonia omavalitsusele juht on üleval alates septembrikuistest valimistest, mil esmalt terendas võit iseseisvuse pooldajatele, kuid on nüüd olukorra segaseks ajanud.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: