Joensuu linnas hakkasid tänavatel patrullima "Odini sõdalased"

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Soldiers of Odin sümboolika Autor/allikas: Soldiers of Odini Facebooki leht

Rühm soomlasi, kes kutsuvad end nimega Soldiers of Odin (Odini sõdalased) ja väidavad, et nende näol on tegu "valge Soome eest võitleva isamaalise organisatsiooniga", teatas, et nad hakkavad korra tagamiseks patrullima Joensuu tänavatel. Sotsiaalmeedias aga kutsutakse kaaskodanikke patrullsalkadega liituma.

Facebookis jagatud tekstis märgitakse, et tänaval patrullitakse naiste, laste ja eelkõige soomlaste kaitseks. Liituda saab aga mees, kellel on vankumatu lojaalsus ja usaldus rühmakaaslaste suhtes, vahendas Yle.

Joensuu politsei kinnitas, et tõepoolest on linnatänavatel märgatud liikumas mehi, kelle riietel on kiri Soldiers of Odin.

"Politseinikele on mehed öelnud, et nad soovivad tagada rahu tänavatel. Meie poolest võib see tegevus põhimõtteliselt jätkuda, kuid avaliku korra tagamine on siiski politsei ülesanne. Minu sõnum patrullijatele ongi see, et andke oma tähelepanekutest teada politseile või häirekeskusele ja ärge hakake ise kuidagi sekkuma," rääkis ülemkomissar Vesa Kostamo.

Ülemkomissar rõhutas, et politsei hinnangul pole avaliku korra tagamisel Joensuus mingeid probleeme, kuigi tänavatel patrullimas käivad isikud vastupidist väidavad.

Põhja-Karjala sotsiaalkaitseühenduse kultuurilise mitmekesisuse arendaja Ville Elonheimo kommenteeris, et nn tänavapatrullid tegelikult raskendavad vahetusüliõpilaste ja immigrantide integreerumist. "Välismaalaste vastane liikumine pigem vähendab turvatunnet," nentis ta.

Ka Elonheimo peab oluliseks, et avaliku korra tagamine oleks ainult politsei õigus ja kohustus.

Soldiers of Odin ei soovinud teemat Yle ajakirjanikule kommenteerida.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: