Esimesed pagulased võivad Itaaliast Eestisse jõuda jaanuari lõpus ({{commentsTotal}})

Eesti on vastavalt Euroopa Liidus kokku lepitule sel ja järgmisel aastal nõus vastu võtma 550 Itaaliasse ja Kreekasse Aafrikast ja Lähis-Idast saabunud pagulast. Siiani ei ole erinevatel põhjustel sealt Eestisse kedagi veel jõudnud, kuid PPA esindaja hinnangul võivad esimesed ümber paigutatud pagulased jõuda Eestisse jaanuari lõpus.

Itaalias viibiva politsei- ja piirivalveameti rände sideohvitseri Priit Põdra sõnul algab seal tõsisem töö taas 10. jaanuarist, mil Itaalias lõpeb pühade periood ning seejärel võiksid esimesed pagulased Eestisse jõuda jaanuari lõpus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Itaaliaga on ka sellised kokkulepped, et jaanuari esimeses pooles esitatakse meile toimikud, mille alusel me saame otsuseid vastu võtta, kas ümberpaigutamisega alustada või mitte. Praeguse seisuga me räägime ikka jaanuari lõpust, sest kui Itaalia edastab meile vajalikud toimikud, siis võtab Eesti poolt aega ka julgeolekukontrolli teostamine. Ja siis toimub juba Itaaliale vastuse andmine, et kas see otsus on positiivne või negatiivne. Kui see otsus on negatiivne, siis on võimalik, et on mingisugused läbirääkimised, et milliseid tingimusi me tahaksime täpsustada," selgitas Põdra.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: