Tallinna kainestusmajja sattus aastaga ligi 6000 inimest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna kainestusmajja toimetati eelmisel aastal kokku 5881 inimest, neist 5244 olid mehed ja 637 naised.

Aasta jooksul kainenema toimetatuist 363 meest ja 32 naist olid välisriikide kodanikud, neist enamik ehk 275 soomlased. Ent lisaks lähematele välisriikidele oli ka üksikuid külalisi Indiast, Nepalist, Tuneesiast, Türgist, Austraaliast ja USA-st.

Kainestusmajas viibinuist 1990 olid kindla elukohata ja 13 alaealised.

Detsembris toimetati kainestusmajja 540 inimest, novembriga võrreldes 79 võrra enam. Rekordkuu oli mai, mil kainestusmaja aitas viinauimast välja 573 inimest ning väikseima külastajate arvuga kuu oli september 413 külastusega.

"1. jaanuaril veetis kainestusmajas öö rekordarv alkoholiga liialdanut – 40, kellest kõik olid meesterahvad,“ märkis kainestusmaja juht, Põhja prefektuuri üleminspektor Olev Volas.

Volase sõnul jõuab kainestusmajja rohkem inimesi just pühade ajal, mil tarbitakse ohtralt alkoholi. „Alkoholiga liialdamist soosivad pühadeaegsed vabad päevad, mil paljud napsitajad ei oska õigel ajal lõpetada,“ tõdeb Volas.

Kolmandik kainestusmaja klientidest on kodutud ja teise kolmandiku moodustavad nn püsikliendid – need, kes nädalalõppudel kodus viinaviskamisega liiale lähevad. Vaid kolmandik on juhuslik seltskond, kelle hulgas on ka rohkelt turiste.

Tallinna laste turvakeskuse juhataja Priit Siigi andmeil on möödunud aasta 11 kuu jooksul alaealiste kainenemistuppa paigutatud 54 last. „Suurem osa neist on pärit kaugematest Eesti piirkondadest, kuna sellistel juhtudel on öisel ajal noore üleandmine perele raskendatud,“ täpsustas Siig.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: