Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Prokuratuur: 14-aastase Darja surmaga seoses ei saa välistada kuritegu

Detsembris Narvas kadunuks jäänud ja paari päeva pärast Rahu tänava piirkonnast surnuna leitud Darjaga juhtunu asjaolusid võivad teada hukkunu tutvusringkonda kuuluvad inimesed ning tema juhtumi puhul ei saa välistada kuritegu, ütles Viru Ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Margus Gross ERRi uudisteportaalile.

"Alates tüdruku surnukeha leidmisest oleme teinud igapäevaselt tööd, et välja selgitada, mis temaga juhtus," rääkis juhtivprokurör Margus Gross. Kuigi ekspertiisiakt ei ole veel valmis, on seniste ekspertiiside ja teiste toimingute käigus ilmnenud infot, millega prokuratuur on saanud edasi töötada.

Tüdruku surnukeha leidmise järel ei tuvastatud tema kehal vägivalla tundemärke. "Samas ei saa me välistada toime pandud kuritegu ning hetkel on meil põhjust arvata, et tüdruku surma asjaolusid võivad teada tema tutvusringkonda kuuluvad inimesed," teatas Gross.

Täna ei saa prokuratuur veel avada kogu infot, mida on juurdluse käigus kogutud.

"Mõistame, et nii tüdruku lähedased kui kohalikud elanikud vajavad vastuseid oma küsimustele. Teeme kõik endast oleneva, et anda need nii kiiresti kui võimalik, samal ajal uurimist kahjustamata," sõnas prokurör.

Eelmise aasta viimase kuu alul kadunuks jäänud 14-aastase Darja surnukeha leiti Narva Rahu tänava piirkonnast. Prokuratuuri esindajad ütlesid, et teadaolevalt nähti 14-aastast tüdrukut viimati 4. detsembri õhtul, kui ta oli Narvas noorte koosviibimisel ja pidi suunduma Rahu tänavale. Sinna tüdruk aga ei jõudnud.

Tüdruku kadumisest teatati politseile 5. detsembri õhtul, mil politsei asus neiu asukohta kindlaks tegema. Teda otsisid ka vabatahtlikud.

Politsei teatel leidsid tüdruku 9. detsembri keskpäeval tema sugulased.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: