ATO staap: jõuluööl tulistati Ukraina vägede positsioone 51 korral ({{commentsTotal}})

Ukraina sõdur Donetski oblastis
Ukraina sõdur Donetski oblastis Autor/allikas: Aleksey Filippov/AFP/Scanpix

Ukraina terrorismivastase operatsiooni (ATO) staap teatas, et ööl vastu tänast ehk õigeusu jõuluööl tulistasid Kremli-meelsed võitlejad valitsusvägede positsioone 51 korral.

"Olukord terrorismivastase operatsiooni tsoonis muutub üha pingelisemaks. Jõuluööl demonstreerisid Vene-meelsed võitlejad taas kord oma tegelikku suhtumist nn kristlikesse väärtustesse. Sissetungijad püstitasid aastavahetusele järgnenud perioodi rekordi "täieliku relvarahu" rikkumises. Täites oma Moskva peremeeste käske, kasutati Ukraina kaitsjate vastu relvi 51 korral," vahendas Unian ATO-staabi pressiteadet.

Langenuid valitsusvägede ridades ei olnud, üks Ukraina sõdur sai haavata.

Kremli-meelsed võitlejad kasutasid käsitulirelvi, suurekaliibrilisi kuulipildujaid ja granaadiheitjaid. Valitsusväed jäid tule alla näiteks Marjinka, Gorlivka, Granitne, Avdijivka, Zaitseve, Verhnotoretske ja Mariupoli lähistel.

Täna on aga juba saabunud teade, et Zaitseve lähistel tulistati valitsusvägesid 120 mm miinipildujast ehk relvast, mis peaks Minski lepete kohaselt olema rindejoonelt tagasi tõmmatud.

OSCE vaatlejaid ei lastud Kominternove külaga tutvuma

Euroopa julgeoleku- ja koostööorganisatsiooni (OSCE) missiooni vaatlejad üritasid 5. jaanuaril taas jälgida olukorda Mariupoli lähistel nn hallis tsoonis asuvas Kominternove külas. Paraku see ei õnnestunud.

Asula hõivati detsembris "Donetski Rahvavabriigi" võitlejate poolt ning OSCE vaatlejatel pole senini õnnestunud asulat vabalt külastada. Ka nüüd takistasid relvastatud Kremli-meelsed võitlejad vaatlejate edasiliikumist, selgub vaatlusmissiooni ülevaatest.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: