Galerii ja video: Eesti Pank tutvustas Paul Keresele pühendatud 2-eurost münti ({{commentsTotal}})

{{1452163184000 | amCalendar}}

Alates tänasest hakkab Eesti Pank kommertspankadele väljastama Eesti erikujundusega 2-euroseid käibemünte, mis on pühendatud Paul Kerese 100. sünniaastapäevale.

Maailmakuulsale maletajel pühendatud münt kehtib seadusliku maksevahendina kogu euroalal.

Mündi kujunduskonkursi võitis Riho Luuse kavand, mille järgi vermitakse erikujundusega 2-euroseid tiraažiga 500 000.

Sellest meenetootena ja kõrgema kvaliteediga münte on 5000, müügis on need hinnaga 10 eurot. Mündid on vermitud Leedu Rahapajas.

Riho Luuse kujundas ka Keresele pühendatud postmargi. Postmargi nominaalväärtus on 65 eurosenti ehk Eesti-sisese lihtkirja tariif. Margi tiraaž on 60 000.

Mündihuvilistele hakatakse münte müüma ja vahetama alates 8. jaanuarist.

Avati ka mälestusmärk

Male suurmeistri suure juubeli puhul avati ka tema sünnilinnas Narvas mälestusmärk, mis asub jalakäijate alleel Kerese sünnikodu vahetus läheduses, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kerese monumendi autorid on skulptorid Paul Mänd ja Aivar Simson. Skulptuur kujutab malelaua taga istuvat suurmeistrit. Pronksskulptuuri vastas asuvale vabale toolile võib igaüks istuda ja kujutada end Keresega malet mängimas.

Narvas on Paul Keresele püütud mälestusmärki püstitada juba kümmekond aastat. Asi hakkas edenema siis, kui ohjad võtsid enda kätte kohalikud ärimehed.

Monumendi valmistamine ja paigaldamine läks maksma 80 000 eurot, poole sellest maksis linn, teise poole annetajad.

Vaata ka galeriid mälestusmärgi avamiselt!Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: