Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Päästeamet: kui ahju kütmine keelatakse, tuleb leida uus elukoht

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Põhja päästekeskuse juht Priit Laos ütles, et kui päästeamet on küttekolde kütmise keelanud, tuleb inimestel, kes soovivad külmal ajal sooja saada, leida uus eluruum.

Külmad ilmad on toonud välja hulgaliselt muresid vigaste ahjudega. Korstnapühkijad on päästeametile andnud infot 300 probleemse ahju kohta.

Priit Laos rääkis Vikerraadio saates "Vikerhommik", et tahma süttimine korstnas on praeguse külma ilma tõttu igapäevane sündmus. Tema sõnul oli Harjumaal detsembri viimasel ja jaanuari esimesel nädalal 21 eluhoone tulekahju. See on tavapärasest poole rohkem.

Laos rääkis, et kuigi kõikides korstnapühkijate poolt teatatud majapidamistes pole ohtlik küttekolle, on ette tulnud juhtumeid, kus päästeamet kütmise keelanud on.

"Selge on see, et praegu inimene ilma kütmata ei saa ja kui mingil põhjusel kütteseade peatatakse ja seda kütta ei tohi, siis peab inimene leidma endale teise koha, kus elada, olgu selleks või sotsiaalmajutusüksused, mis praeguse külmaga hoitakse ööpäevaringselt avatud," lausus Laos.

Laos hoiatas ka lahtise tulega oma torude soojendamise või sulatamise eest. "Inimestel peaks ikka nii palju mõistust peas olema, et mitte minna lahtise tulega torude kallale, eriti kui seal taga on puidust vaheseinad ja ehituskonstruktsioonid," ütles ta.

"Neid torusid saab lahti sulatada ka sooja õhuga, näiteks fööni kasutades. Aga ka see ei ole 100 protsenti ohutu tegevus. On olemas spetsiaalseid küttekaableid ja on võimalus ka torud ära isoleerida," pakkus Laos alternatiive.

Laos rääkis, et on ette tulnud ka juhtumeid, kus lahtise tulega on isegi plasttorusid üritatud sulatada, põhjustades korraga nii tulekahju kui ka veeavarii.

Tulekahjudel on statistiliselt kolm tekkepõhjust. Ülekoormatud elektrijuhtmed, toas suitsetamine ja katkised küttekolded. Praeguste külmade ilmadega on täpselt see hetk, kus kõik need tingimused mängivad ja nende koosmõjul on tulekahjude arv tõusnud.

Laos soovitas Tallinnas külmade ilmadega torude soojendamise või küttekollete turvalise kasutamise kohta nõu küsida olmeabi telefonilt 1345 ja päästeameti telefonilt 1524.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: